Manchester United pani nukrale seeriale igipõlise rivaali vastu vägeva punkti

Manchester Unitedi võiduvärava eest hoolitses Marcus Rashford, kes lõpetas 997 minutit kestnud väravapõua. Foto: PETER POWELL/SCANPIX

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas läksid omavahel vastamisi kaks igipõlist rivaali, Manchester United ja FC Liverpool. Old Traffordil toimunud kohtumise võitis 2:1 vastu ootusi kodumeeskond United.

Manchester United alustas tänavust hooaega kahe väga nukra kaotusega. Esimestes voorudes jäädi alla nii Brightonile kui ka Brentfordile. Seejuures oldi Inglismaa kõrgliigas kaotanud koos eelmise hooajaga koguni neli kohtumist järjest.

Old Trafford oli aga eile hoopis teises meeleolus. Enne kohtumist tervitasid klubi fännid meeskonna värskeimat täiendust Casemirot. Brasiilia keskpoolkaitsja saabus 60 miljoni euro eest Madridi Realist.

United alustas kohtumist väga teravalt ning kontrollis täielikult esimest pooltundi. Selle ajaga jõudis Rootsi koondislane Anthony Elanga lüüa palli väravaposti, aga sellesse perioodi mahtus ka avavärav. Hooaja esimese tabamuse eest hoolitses 16. minutil Jadon Sancho, kes mängis osavate petetega üle mitu Liverpooli kaitsjat ja paigutas palli lihtsa vaevaga väravasse.

Teisel poolajal avaldas Liverpool üha enam survet ja jahtis teravalt viigiväravat. Vastu ootusi suutis eduseisu suurendada hoopis United. 53. minutil pääses Anthony Martiali söödust väravavaht Alissoniga silmitsi Marcus Rashford, kes palli kindlalt väravasse toimetas.

Kohtumise lõpp kuulus selgelt külalistele. 81. minutil saatis neid ka lõpuks edu, kui Liverpooli väravaarve avas Mohamed Salah. Egiptuse mängumehest sai esimene Liverpooli mängumees, kes suutnud Unitedi vastu kõikides sarjades jõuda 10 tabamuseni.

Enamaks sel korral Liverpool võimeline polnud ning United sai nukra seeria lõpetatud. Eilse võiduga avas United Inglismaa kõrgliigas punkti arve ning tõusis kolme silmaga 14. positsioonile. Liverpool langes kahe silmaga 16. reale. Liidrina jätkab ainsana täisedu nautiv Londoni Arsenal, kes kolmest mängust koos üheksa silma.