Vips parandas sprindisõidus kõvasti oma kohta

Kristofer Seema
, Suvereporter
Jüri Vips.
Jüri Vips. Foto: imago/PanoramiC/Scanpix

Jüri Vips teenis (Hitech GP) vormel-2 sarja Belgia etapi sprindisõidus 14. koha.

Vips alustas sprindisõitu viimaselt ehk 21. kohalt. Eestlane parandas stabiilselt oma positsiooni ja jõudis lõpuks välja 14. kohale.

Sõidu võitis Liam Lawson (Carlin), kes tegi sellel nädalavahetusel Belgias oma F1 debüüdi.

Vips hoiab üldarvestuses 85 punktiga kümnendat kohta. F2-sarja juhib Felipe Drugovich 185 silmaga.

Homne põhisõit algab kell 11.20.

Enne sõitu:

Jüri Vips (Hitech GP) peab vormel-2 sarja Belgia etapi võistlussõite alustama viimaselt kohalt.

Vips tegi pirueti esimesest kurvist väljudes, kui ajasõit oli kestnud kuus minutit. Kuigi eestlase vormel ei saanud kannatada, siis suri selle mootor välja ning taaskäivitada polnud seda enam võimalik. Nii lükati tema vormel boksiteele ning tagasi rajale teda enam ei lubatud.

Kvalifikatsiooni võitis punktitabeliliider brasiillane Felipe Drugovich (MP Motorsport, 1.58,232), teine oli tema kaasmaalane Enzo Fittipaldi (Charouz, +0,383) ja kolmas ameeriklane Logan Sargeant (Carlin, +0,549). Kuigi Vips sai ajasõidu alguses ringiaja kirja, siis kuivavates oludes ei olnud see konkurentsivõimeline ning lõpuks jäi ta Drugovichile alla 38,439 sekundiga.