Rene Zahknat jäi MMil medalist lahutama 0,7 sekundit

Karl Mihkel Eller
Rene Zahkna.
Rene Zahkna. Foto: Mihkel Maripuu

Ruhpoldingus lõppesid täna suvebiatloni maailmameistrivõistlused. Eesti koondise parimaks tulemuseks jäi viimasel päeval kavas olnud meeste ühisstardis sõidu viies koht, mille sõitis välja Rene Zahkna (1 trahviring, +13,9).

Zahkna pidas finišisirgel väga tasavägist heitlust pronksmedalile, kuid teda jäi sellest lõpuks lahutama 0,7 sekundit. Maailmameistriks tuli rootslane Sebastian Samuelsson (2 trahviringi), kes on samal distantsil talvisel MMil võitnud hõbeda.

Hõbe kuulus sakslasele Roman Reesile (1, +2,9), pronksi sai rootslane Martin Ponsiluoma (4, +13,2). Sprindi maailmameister Ponsiluoma ja neljandaks tulnud Sebastian Stalderiga (2, +13,8) võitleski Zahkna medali nimel.

Naiste ühisstardist sõidus sai Susan Külm (2, +2.45,6) 17. ja Regina Ermits (eelnevalt Oja – toim.) (4, +2.57,7) 20. koha. Maailmameistriks tuli itaallanna Dorothea Wierer (1).

MMi edukaim koondis oli võõrustaja Saksamaa, kokku võideti 11 medalit, neist neli kulda, viis hõbedat ja kaks pronksi. Teine oli Itaalia (3 kulda, 1 hõbe) ja kolmas Tšehhi (2 kulda, 3 hõbedat ja 2 pronksi). Kokku said medalid kaela 12 riigi sportlased.