Mourinho tekitas Helsingis euromängu piltetitele tormijooksu

Postimees Sport
Copy
Jose Mourinho.
Jose Mourinho. Foto: Alfredo Falcone/LaPresse via ZUMA Press/Scanpix

Helsingi jalgpalliklubi HJK pääses sel hooajal Euroopa liiga alagrupiturniirile. Täna hommikul müüki tulnud kodumängude piletid müüdi läbi vähem kui tunniga. Muide, Jose Mourinho juhitud AS Roma kohtumise pääsmed leidsid omaniku 20 minutiga.

Lisaks Romale kuuluvad HJK-ga samasse alagruppi Real Betis ja Ludogorets. Järgmisel nädalal võõrustatakse Hispaania klubi Betisi, Itaaliasse Roomasse sõidetakse külla 15. septembril. Kuulus Mourinho tuleb koos AS Romaga Helsingisse 27. oktoobril.

Helsingi klubi peab Euroopa liiga kodumänge olümpiastaadioni kõrvale rajatud Töölö jalgpallistaadionil, mis mahutab 10 000 pealtvaatajat. Alates 2020. aastast kannab see sponsornime Bolt Arena.

Kui eestlastel võib esimese hooga tekkida mõte, et areeni nimitoetajaks on meie endi ükssarvik Bolt, siis tegelikult on tegemist põhjanaabrite ettevõttega Bolt.Works, mis on spetsialiseerunud ehitustööjõu vahendamisele.

HJK pääses eurosarja alagrupiturniirile neljandat korda. Varasemalt on mängitud Intertoto karikasarjas (1995. aastal), Meistrite liigas (1998), Euroopa liigas (2014) ja Konverentsiliigas (2021), kuid play-offidesse pole pääsetud.

Tagasi üles