Üle parda heidetud WRC-täht kibeleb tagasi: olen pakkumisteks vaba

Christopher Krutto
Copy
Andreas Mikkelsen 2019. aasta Walesi rallil.
Andreas Mikkelsen 2019. aasta Walesi rallil. Foto: GEOFF CADDICK/AFP/Scanpix

Norra rallisõitja Andreas Mikkelsen pole pärast 2019. aastat WRC-sarja tippklassis enam kaasa teinud, kuid ihkab sinna väga tagasi ja tunnistas, et tema tagasitulek võiks jääda lausa sellesse aastanumbrisse.

Viimased paar aastat on 33-aastane Mikkelsen teinud Škoda Fabia Rally2-auto roolis kaasa WRC2-sarjas, kus krooniti eelmisel aastal ka maailmameistriks. Ometi ihkab tema süda enamat.

Kreeka rallil tuleb norrakas taas starti Škoda roolis WRC2-arvestuses, kuid pärast seda on tema kalender tühi ning ta oleks avatud Rally1-autoga võistlemisest. Kõige tõenäolisemaks tiimiks oleks M-Sport, kes on tänavu tulemustega hädas olnud.

«Ma olen valmis kõigiga rääkima,» ütles Mikkelsen Dirtfishile antud intervjuus. Kuigi möödunud aasta lõpus pidas ta läbirääkimisi M-Spordiga, siis viimasel ajal pole veel kontakti olnud.

«Meil on Škodaga härrasmeeste kokkulepe, et kui mul tekib võimalus [Rally1-autoga sõita], siis ma saan seda teha,» lisas pedaalitallaja.

Kuigi tal pole hübriidralliautodega seni kogemusi, siis Mikkelsen ei usu, et see tema võimalusi võiks vähendada. Ta tõi näiteks Esapekka Lappi, kes kohe esimesel stardil Rootsis poodiumile jõudis.

Samas pole kindel, kas M-Sportis talle tänavu ruumi on, sest vähemalt avalikult ei olda kellegi teenetest veel loobutud. Greensmithi koht on tiimis kindel, kuid üha enam on kuulujutte, et kehvas vormis olevate Adrien Fourmaux või Craig Breeni kohad võivad olla ohus.

Tagasi üles