WRC-sarja kalendri osas kergitati saladuseloori, üks legendaarne ralli jääb välja

Christopher Krutto
Copy
Ott Tänak ja Martin Järveoja 2019. aasta Walesi rallil.
Ott Tänak ja Martin Järveoja 2019. aasta Walesi rallil. Foto: GEOFF CADDICK/AFP/Scanpix

WRC-sarja järgmise hooaja kalendri osas on olnud palju spekulatsioone, kuid kindlat veel kõige rohkem ei ole. Nüüd avaldas WRC-sarja promootori võistluste direktor Simon Larkin järgmise hooaja kohta mõningaid detaile.

Larkin kinnitas Motorsport.com-ile antud intervjuus, et Suurbritannia rallit ei ole ka järgmisel hooajal kalendris. Viimati sõideti seal 2019. aastal, kui Walesi rallil triumfeerisid Ott Tänak ja Martin Järveoja.

Promootor hoidis brittidele järgmiseks hooajaks kalendris kohta ning Põhja-Iirimaa rallit loodeti MM-sarjas näha, kuid korraldajatel ei õnnestunud riigilt piisavalt tuge saada. Seetõttu jääb see ikkagi WRC-sarjast kõrvale.

Promootori suur eesmärk on, et MM-sarjas sõidetaks järgmisel hooajal kaheksa rallit Euroopas ja kuus mujal. «Meil on rohkem valikuid kui kohti. Saame valida parimad võistlused, mis sobivad kõigile sportlikust, turunduslikust ja logistilisest vaatest. See on positiivne probleem,» sõnas Larkin.

Euroopast väljastpoolt sõidetavatest etappidest peaksid kalendrisse kuuluma Mehhiko, Keenia, Uus-Meremaa ja Jaapan. Lisaks on kinnitatud, et Lähis-Idas sõidetakse üks kõrberalli. Lisaks on Lõuna-Ameerikas valmis rallit korraldama Tšiili ja Argentina.

Euroopa osas on selge nii palju, et Belgias ilmselt tuleval hooajal ei sõideta. Küll võib kalendrisse naasta Saksamaa, kus viimati sõideti 2019. aastal. Eelmise generatsiooni WRC-autodega võitsid seal ainsana rallisid Tänak ja Järveoja.

«Kui asjad lähevad nii nagu planeerime, siis võime kalendriga rahul olla. See oleks parim kalender tiimidele, spordile ja kõigile. Saaksime taas õigeks MM-sarjaks,» lõpetas Larkin.

MM-sarja tulevase hooaja kalender peaks lõplikult lukku löödama oktoobris.

Tagasi üles