R, 9.12.2022

PM MILANOS ⟩ Ukraina koondise täht: vahel ei saa perega paar päeva ühendust. Korvpall aitab korraks mured unustada

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Ukraina koondise täht: vahel ei saa perega paar päeva ühendust. Korvpall aitab korraks mured unustada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Artjom Pustovõi.
Artjom Pustovõi. Foto: Claudio Grassi/ZUMA Press/Artjom Pustovõi

Ukraina korvpallikoondise üks suuremaid staare, keskmängija Artjom Pustovõi rääkis EMi eel, kuidas kodus käiva sõja taustal hakkama saada.

«See on raske aeg,» ei salanud 218 sentimeetri pikkune pallur meediaga suheldes, et üle poole aasta kestnud sõda Ukrainas rusub neid endiselt.

«Korvpall tähendab palju nii mängijatele kui ka inimestele, kes meid jälgivad. See annab neile võimaluse korraks mõtted toimuvast kõrvale saada,» jätkas ta.

«Ka meile on korvpalli mängimine abiks. Kui läheme platsile, saame korrakski probleemid unustada ja mängida mängu, mida armastame.»

Pustovõi elab igapäevaselt Hispaanias, tema leivaisa on Murcia klubi. Ent perekond jäi Ukrainasse, Kiievist umbes tunnise autosõidu kaugusele. 

«Räägin nendega peaaegu iga päev. Aga mõnikord neil pole internetiühendust või levi,» jutustas 2018.-2021. aastani Barcelona rivistusse kuulunud keskmängija. 

«Mõnikord pean ootama üks-kaks päeva, et vastus saada. Aga kui nad mulle tagasi helistavad ja ütlevad, et kõik on hästi, saan rahulikult hingata.

Igal juhul on see raske olukord, sest mõtlen neile iga iga päev. Kunagi tea, mis võib juhtuda päevade või isegi tundide jooksul.

Ukrainas on tõesti ohtlik. Aga pere ei taha sealt lahkuda, sest nad elavad vanaema juures - tema ei saakski kuhugi minna.»

Ukraina koondise peatreener Ainars Bagatskis ja kapten Denõss Lukašov.
Ukraina koondise peatreener Ainars Bagatskis ja kapten Denõss Lukašov. Foto: Tairo Lutter

Ukraina alustas EMi eile kindla 90:61 võiduga Suurbritannia üle. Täna kell 18 (Eesti aja järgi) kohtutakse meie meestega. See võib saada otsustavaks, kumb C-alagrupist play-off'i edeneb.

«Meie esimene eesmärk on alagrupist edasi pääseda. Siis vaatame edasi, kui kaugele jõuame,» arutles Pustovõi, kelle sõnutsi on neil üsna noor ja energiline meeskond.

Eesti ja Ukraina lahingu eelvaadet saab lugeda siit. Lisaks vahendab Postimees matši otseblogis. 

Märksõnad
Tagasi üles