PM MILANOS Horvaatia murdis Suurbritannia vastupanu vägeva kolmanda veerandajaga

Ville Arike
, Milano
Horvaatia suuremaid korvikütte Dario Šaric ründab EM-mängul Milanos brittide korvi. Foto: Tairo Lutter

Korvpalli EMi C-alagrupi teise vooru esimeses mängus Milanos tekkis Horvaatial Suurbritanniaga küll teatud raskusi, kuid võimsa kolmanda veerandajaga saadi turvaline edu ja mäng võideti 86:65.

Horvaatia juhtis avaveerandi järel 20:17 ja poolajal 37:31. Selges soosikuseisuses olnud horvaadid olid mänguliselt paremad, kuid britid punnisid vastu. Korra kärises vahe 11 punktile, kuid teisel perioodil jätsid kohtunikud mitu võimalikku horvaatide vastu tehtud viga vilistamata ning nonde staar Bojan Bogdanovic rääkis välja tehnilise vea.

Suurelt vaheajalt tulid horvaadid platsile hoopis parema keskendatusega. Viie minutiga tehti 17:2 spurt, veerandaeg võideti 35:9 (!), viimast kümmet minutit alustai seisul 72:40 ja kõik oli selge.

Võitjate suuremad korvikütid olid Bogdanovic, Dario Šaric ja Ivica Zubac võrdselt 15 ning Mario Hezonja 13, kaotajatel Myles Hesson 18 punktiga.

Avapäeval Kreekale 85:89 alla jäänud Horvaatia sai esimese võidu. Suurbritannial on nüüd kaks suurt kaotust (avavoorus Ukrainalt 61:90).

Ses grupis mängivad täna veel Eesti - Ukraina (kell 18) ja Itaalia - Kreeka (kell 22).