Leedu alustas korvpalli EMi kahe kaotusega

Siim Kaasik
Jonas Valanciunas.
Jonas Valanciunas. Foto: SASCHA STEINBACH/SCANPIX

Korvpalli Euroopa meistrivõistluste B-grupi põnevusmängus alistas Prantsusmaa 77:73 Leedu koondise.

Avavoorus Sloveeniale kaotanud Leedu läks küll viimasele veerandile vastu kuuepunktilises eduseisus, kuid Prantsusmaa sai otsustaval vaatusel püssi paukuma ning ladus viimase kümne minutiga Leedu korvi koguni 27 punkti.

Prantsusmaa parim oli 27 punkti visanud Evan Fournier. Guerschon Yabusele toetas teda 8 punktiga. Leedu resultatiivseim oli 15 punktiga Jonas Valanciunas.

Teistes B-grupi mängudes alistas Saksamaa 92:82 Bosnia ning Sloveenia oli 88:60 parem Ungarist.

B-alagrupis on nii Saksamaal kui ka Sloveenial kaks võitu. Bosnial ja Prantsusmaal on võit ja kaotus, Leedul ja Ungaril aga kaks kaotust.