PM MILANOS Ukraina peatreener lühikese viisiku kasutamisest: see oli ainus koosseis, kellega sai mängu Eestiga võita

Ville Arike
, Milano
Ukraina koondise peatreener Ainars Bagatskis.
Ukraina koondise peatreener Ainars Bagatskis. Foto: Tairo Lutter

Eesti korvpallikoondis juhtis Milanos peetaval EMi alagrupiturniiril Ukraina vastu peaaegu terve mängu, kuid pidi lõpus võtma vastu valusa 73:74 kaotuse. Vastaste lätlasest pearteener Ainars Bagatskisel oli võidu saamiseks ainult üks retsept.

Eesti ei saanud küll suurt eduseisu, kuid hoidis küllalt kindlat initsiatiivi ning määras mängu rütmi. See on aga sageli otsustavaim tegur. Ukraina koondise peatreener Ainars Bagatskis ei saanud sellega leppida ning otsis koosseisu, mis suudaks tuua murragu. Lõpuks ta selle leidis, ja see oli üsna omapärane kooslus.

Kõik viimased 14 minutil viibisid Ukraina poolt platsil Ilja Sõdorov, Svjatoslav Mihhailjuk, Ivan Tkatšenko ja Bohdan Blõznjuk. Lisaks suur äär Volodõmõr Herun, kelle vahepeal kaheks minutiks vahetas välja NBAs mängiv tsenter Oleksi Len. Niisugune lühike koosseis tõi Ukraina mängu tagasi.