VIDEO ⟩ Aasta omaväravale kandideeriv tabamus aitas Eesti koondislase Poolas võidule

Bogdan Vaštšuk.
Bogdan Vaštšuk. Foto: Katariina Peetson/FCI Levadia

Eesti jalgpallikoondislane Bogdan Vaštšuk sai Poola kõrgliigas võidurõõmu tunda, kui tema koduklubi Mieleci Stal alistas 2:0 Wroclawi Slaski. Mängus sündis ka väga omapärane omavärav.

Esimest korda Poola kõrgliigas algrivistusse pääsenud Vaštšuk tegi kohtumises kaasa 66 minutit. Eesti koondislane oli väga nähtav ning omas head võimalust ka väravaarve avamiseks.

Mängu kõige tragikoomilisem moment toimus 69. minutil, mil Vaštšuk oli juba pingile vahetatud. Nimelt mängis Slaski poolkaitsja Javier Hyjek enda väljakupoolelt oma väravavahile väga keerulise palli, millega puurilukk toime ei tulnud. Kuna sööt oli niivõrd tugev, siis polnud omaväravast enam pääsu.

Video juhtunust (omavärav 3.00):

Pärast kaheksandat vooru hoiab Eesti koondislase koduklubi liigatabelis viiendat kohta, olles kogunud 13 silma. Seejuures lahutab neid kolmandast positsioonist ainult kehvem väravatevahe.