Hooaja eelvaade: favoriit, jokker ja oma küla poisid

Postimees Sport
Copy
Hendrik Koks, Vladyslav Naumenko ja Jürgen Rooba mängivad oma võistkonnas suurt rolli.
Hendrik Koks, Vladyslav Naumenko ja Jürgen Rooba mängivad oma võistkonnas suurt rolli. Foto: EHF/Helin Potter/Eesti Käsipalliliit)

Kuivõrd teisipäeval pannakse pall mängu Eesti meeste käsipalli meistriliigas, on uue hooaja eel paslik vaadata meeskondadele põhjalikult otsa. 

Teisipäeval alustatakse Eesti meeste käsipalli meistriliiga uut hooaega, kui Tapa spordihoones lähevad vastamisi SK Tapa/N.R Energy ja Põlva Serviti. Kolmapäeval kohtuvad Mistra – Viljandi HC ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – HC Tallinn. Aasta eelvaadet alustame eelmise hooaja meistrist Põlva Servitist, jokkerina kaarte segavast Mistrast ja pikki aastaid oma poistega võidelnud Viljandi HC-st.

Kui eelmisel hooajal selgus Eesti käsipallimeister põhiturniiri põhjal, siis sel aastal naastakse play-off-süsteemi juurde, kus pärast nelja vooru mängitakse poolfinaalid ja finaalid. Kevadel krooniti meistriks Põlva Serviti, kellele järgnesid Viljandi HC, HC Tallinn, HC Kehra/Horizon Pulp&Paper, Raasiku/Mistra ja SK Tapa. Eelmise hooaja resultatiivseimaks mängijaks oli Vahur Oolup (SK Tapa), kellele järgnesid David Mamporia (HC Kehra/Horizon Pulp&Paper) ja Ott Varik (Viljandi HC).

Kaheksandat järjestikust tiitlit jahtiv Põlva Serviti

16-kordne Eesti meister Põlva Serviti alustab käesolevat hooaega ehk uudsest positsioonist, kui tavaliselt suhteliselt stabiilselt samade meestega mängivas meeskonnas on toimunud palju muudatusi.

Märkimisväärsetest lõpetajatest tuleks kindlasti välja tuua Kristjan Muuga, Raiko Rudissaar ja Ülljo Pihus. «Põhituumik on meil küll säilinud samana, kuid selle ümber on muutusi palju. Võistkonnas lahkujate asemele oleme võtnud mõned äsja 2004. sündinud poiste Euroopa meistrivõistlustel mänginud pallurid ning suuremaks lisandujaks on pikaaegne koondislane Jürgen Rooba. Ettevalmistus on sujunud plaanipäraselt. Kui olime Rein Suviga noorte EM-il, viis suvist ettevalmistust läbi Peep Päll ja pallitreeningute juhendamisel sai oma esimesed tuleristsed kevadel pärast 21. hooaega mängijakarjääri lõpetanud Kristjan Muuga,» alustas Põlva Serviti peatreener Kalmer Musting alaliidu pressiteates.

Serviti mängis hooaja eel kahel turniiril, kui Klaipedas tuldi Läti meistri Dobele Tenaxi järel teiseks ning seejärel võideti kodune Põlva Cup. «Midagi põhjapanevat nende turniiride põhjal öelda ei tahaks, aga pigem oleme hetkel heas seisus. Hooaeg on pikk ning juba oktoobri lõpus-novembri alguses ootavad meid ees nii Euroopa mängud kui karika lõppvõistlus. Ootame need loosid ära ja liigume edasi sujuvalt mängult-mängule,» jätkas Serviti loots.

Lõunaeestlased peavad oma hooaja esimese kohtumise SK Tapaga, keda küll eelmisel hooajal neljas kohtumises üpriski kindlalt võideti, aga alati kodust südikalt mängivaid vastaseid kindlasti alahindama ei minda.

«Tapal kunagi lihtsat jalutuskäiku oodata ei saa. N.R Energy nime all osalev tiim suudab publiku toel alati võitlusvaimu kõrgeks ajada. Aga ega meil ka midagi väristada ei ole ja oleme valmis oma parimat esitust näitama,» lõpetas Musting vastaste analüüsimisega.

Eelmise hooaja resultatiivseimad: Henri Sillaste (97 väravat), Anatoli Chezlov (66)

Uuenenud koosseisuga jokker – Mistra

Kolmandat hooaega meistriliigas alustav Mistra on kahe hooaja vahel läbinud palju muudatusi ja võistkonna hingekirja kuulub märkimisväärselt rohkem mängijaid kui eelmistel aastatel. Augustikuus toimunud kontrollkohtumiste põhjal võib eeldada, et Mistra soovib kindlasti eelmise aasta viiendat kohta tänavu üle teha. September aga kipub kulgema muutuste tuules ning täpsemad üleminekud avalikustab klubi hiljem.

«Meeskond on kindlasti tugevamini komplekteeritud kui eelnevatel aastatel. Konkurents nimekirja saamiseks on suur ja treeningutel on pidevalt vähemat 20 pallurit, kes kõik tahavad mänguaega saada. Kindlat põhikoosseisu meil välja kujunenud veel ei ole, aga see on pigem positiivne probleem, kui igale positsioonile on mitu tugevat meest,» alustas peatreener Jüri Lepp.

Hooaja eelsel kontrollturniiril Tallinnas saavutas Mistra teise koha, kui pidi alla vanduma vaid eelmise hooaja Soome meistrile BK-46. Samas kaks Eesti konkurenti HC Tallinn ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper alistati suhteliselt kindlate numbritega.

«Me oleme siiani pidevalt pannud eesmärgiks, et medalitele võidelda ja kui eelmistel hooaegadel see õnnestunud ei ole, siis tänavu alla selle sihi seadmine ei tule kõne allagi,» jätkas kogenud juhendaja.

Mistra alustab tänavusi meistrivõistlusi kohtumisega mulluse hõbeda, Viljandi HC-ga. Kuigi eelmine hooaeg omavahelistes kohtumistes põhjaeestlased võidurõõmu tunda ei saanud, olid mängud pingelised ning võitluslikku kohtumist on oodata seegi kord.

«Viljandi on pikalt kokku mänginud võistkond, kelle vastu kerge meil olema ei saa. Aga eks platsil selgub, millises seisul hetkel oleme. Usun, et oleme tugevamad kui eelmistel hooaegadel, aga eks pärast kohtumist on lihtsam järeldusi teha, kuidas ettevalmistus sujunud on,» lõpetas Jüri Lepp.

Eelmise hooaja resultatiivseimad mängijad: Vladyslav Naumenko (95 väravat) Marko Slastinovski (62)

Omadele poistele panustav Viljandi HC

Viimastel hooaegadel medalikonkurentsi sekkunud Viljandi HC ei ole hooaja eel täiskoosseisus mängida veel saanud ning seetõttu on ka kindlate sihtide seadmine keeruline.

«Mihkel Lõpp siirdus Saksamaale ja Sten Maasalu olukord ei ole veel kindel,» alustas viljandlaste peatreener Marko Koks võistkonna seisu kommenteerimist. «Kontrollkohtumistele me kõiki mehi kokku ei saanudki. Oleme võistkonda lisanud mõned noormängijad, kuid täit pilti veel ees ei ole. Võtame mäng korraga ja pärast esimest vooru oleme jälle targemad.»

Võistkonna raudvaraks on ikka välismaal käinud, kuid kodulinna naasnud koondislased Rasmus Ots, Kristo Voika ja Ott Varik. Neile lisandub kindlasti suvel noorte Euroopa meistrivõistluste B-divisjonis väärtuslikumate mängijate hulka valitud Hendrik Koks, kelle roll kindlasti võistkonnas järjest kasvab.

Viljandi HC alustab tänavusi Eesti meistrivõistlusi võõrsil Mistra vastu. «Eks võõrsil on alati raske mängida. Usun, et see mäng näitab hästi ära, kuhu me end tänavu suures pildis paigutada saame,» lõpetas Koks.

Eelmise hooaja resultatiivseimad mängijad: Ott Varik (102 väravat), Hendrik Koks (88)

Eesti käsipalli meistriliiga esimene voor:

06.09 19.00 Tapa spordihoone SK Tapa/N.R Energy – Põlva Serviti

07.09 19.00 Aruküla spordihoone Mistra – Viljandi HC

07.09 19.00 Kehra spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – HC Tallinn

Tagasi üles