Maailmameister mõnitas Ferrarit: isegi F2 ja F3 tiimidel on parem taktika

Copy
Carlos Sainz.
Carlos Sainz. Foto: ZUMAPRESS.com/scanpix

2016. aasta vormel 1 sarja maailmameister Nico Rosberg oli pärast Hollandi Grand Prix’d väga kriitiline Ferrari taktika suhtes ning mõnitas Itaalia meeskonda, et isegi mõni F2 või F3 sarja meeskond teeb paremaid otsuseid.

Ferrari sõitja Carlos Sainz pidas võistluse alguses võitlust esikoha nimel Lewis Hamiltoniga (Mercedes), kuid esimeses boksipeatuses kaotas hispaanlane kõvasti aega, sest meeskond ei suutnud kõiki uusi rehve õigel ajal valmis seada.

Hiljem, kui võistluse käiku sekkus turvaauto ja meeskonnad pidid kiirelt otsustama, kas sõitjad boksi kutsuda, lubasid Ferrari mehaanikud Sainzi liiga rutakalt tagasi rajale ja ta sai Fernando Alonso takistamise eest viiesekundilise karistuse. Seega tuli hispaanlase viienda koha asemel leppida kaheksanda tulemusega.

Rosberg oli väga kriitiline ning põrutas, et Ferrari lahendas olukordi halvemini, kui mõned meeskonnad alamsarjades. «Mattia Binotto (Ferrari tiimipealik – toim. )ütleb pidevalt: «Ei, ei, me ei pea mingeid muudatusi tegema, kõik läheb hästi.» Millal see päev tuleb?

See pole võimalik – isegi vormel 2 või F3 meeskonnad teevad oma strateegia ja boksipeatuste osas paremat tööd kui Ferrari. Lähed boksi ja seal pole lihtsalt rehve? Ühel hetkel peavad nad tõesti hakkama muudatusi tegema,» ütles Rosberg Sky Sportsi otse-eetris.

Binotto jäi endale kindlaks ning hoolimata sakslasest maailmameistri kriitikast ei plaanid ta taustajõududes muutusi teha. «Esiteks, ma arvan, et väljast on nii lihtne rääkida. Lihtne on kritiseerida. Aga me ei muuda inimesi, see on minu vastus Rosbergile. Meil on suurepärased inimesed ja on tõestatud, et spordis on olulisem stabiilsus. Hoolitseme selle eest, et me areneme nii päev-päevalt ja iga võistlusega,» vahendas Ferrari bossi sõnu Autosport.

Tagasi üles