Endine Eesti koondise loots Cretu vedas Sloveenia MMi poolfinaali

Sloveenia jõudis kodupubliku toetusel võrkpalli MM-il poolfinaali.
Sloveenia jõudis kodupubliku toetusel võrkpalli MM-il poolfinaali. Foto: Joe Klamar / AFP / Scanpix

Poolas ja Sloveenias peetaval võrkpalli MMil selgusid kaks esimest poolfinalisti. Nendeks on kodusaalis mängiv Sloveenia ja suursoosik Itaalia.

Kodupubliku toetust nautiv Sloveenia suutis endise Eesti koondise lootsi Gheorghe Crețu vedamisel seljatada kindlalt 3:1 suurüllataja Ukraina. Seejuures kaotasid sloveenid avageimi 18:25, kuid lükkasid siis sisse järgmise käigu, millele ukrainlastel sedapuhku vastust polnud.

Järgmistes geimides lubasid sloveenid Ukrainale vastavalt 24, 19 ja 23 punkti ja edenesid poolfinaali. Seal seisab neile vastu turniiri üheks suursoosikuks peetud Itaalia.

Itaallased olid omakorda põnevuslahingus üle Prantsusmaast. Selles veerandfinaalis läks tarvis viit geimi ning mäng võinuks nii ühele kui ka teisele poole kalduda. Lõpuks särasid tablool Itaalia 3:2 (24:26, 25:21, 23:25, 25:22, 15:12) võidunumbrid.