Saksamaa purustas EMil Ungari ja napsas Eestilt rekordi

Saksamaa tähtmängija Dennis Schröder vaatas pingilt, kuidas tema koondisekaaslased purustasid Ungari. Foto: IMAGO/BEAUTIFUL SPORTS/Wunderl/SCANPIX

Korvpalli Euroopa meistrivõistlustel hoolitses seni alagrupiturniiri suurima võidu eest Eesti, kes alistas Suurbritannia 32 punktiga. Selle rekordi võttis endale koduväljakul mängiv Saksamaa, kes oli viimases voorus 106:71 üle Ungarist.

Saksamaa oli enne alagrupiturniiri viimast kohtumist endale kindlustanud B-alagrupi teise koha. Sellest tulenevalt andis peatreener Gordon Herbert enda põhimeestele väga palju puhkust. Mängust jäid näiteks eemale NBA tähed Dennis Schröder ja Daniel Theis.

Pärast üsna võrdset avaveerandit tegid sakslased Ungariga sotid selgeks teisel veerandil. Üha rohkem kaugviskeid tabanud sakslased haarasid poolajapausiks 54:39 eduseisu.

Teisel poolajal enam mänguks ei läinud ning Saksamaa edu kasvas iga minutiga. Parimal juhul juhtis Saksamaa viimasel veerandajal mängu 42 punktiga, ent lõpuks vaatas tabloolt vastu 35-punktiline võit.

Saksamaa edukaimana viskas Christian Sengfelder 22 punkti. Maodo Lo, Niels Giffey ja Andreas Obst lisasid võitjatele vastavalt 21, 19 ja 16 silma. Ungari parimaks kerkis taas 15 punkti toonud Zoltan Perl.

Saksamaa lõpetas alagrupiturniiri nelja võidu ja ühe kaotusega. See andis neile Sloveenia järel teise koha. Kolmandana läks B-alagrupist edasi Prantsusmaa ja viimasena kindlustas koha 16 parema hulgas Leedu. Ungari jäi EMil võiduta.