PM MILANOS Horvaatia alistas Ukraina, aga mõlemad väldivad Serbiat. Soome läheb play-off'i kindla võiduga

Ville Arike
, Milano
Mängus Horvaatia – Ukraina on vastamisi meeskondade liidrid Bojan Bogdanovic (vasakul) ja Svjatoslav Mõhhailjuk. Foto: Tairo Lutter

Euroopa meeste korvpallimeistrivõistlustel Milanos võitis alagrupiturniiri viimases voorus Horvaatia Ukraina 90:85, mis rahuldas mõlemat meeskonda – nad jagavad sõltuvalt õhtu viimase mängu tulemusest omavahel teise ja kolmanda koha ning väldivad play-off'i esimeses ringis tugevat Serbiat.

Pärast tasavägist algust tabasid seisult 32:29 kolm kolmest järjest horvaadid Dominik Mavra, Dario Šaric ja Mario Hezonja ning äkitselt oli vahe juba tosin punkti. Ent sellele vastasid ukrainlased omakorda 13:4 spurdiga ning olid suureks vaheajaks taga ainult 42:45.

Teise poolaja seitsmendal minutil jõudis Horvaatia Bojan Bogdanovici vedamisel teisele kohale tõusmiseks vajaliku kaheksapunktilise vaheni (61:53). Ent Ukraina võttis taas kiirelt järele ja viimasele väikesele vaheajale mindi seisul 67:67. Lõpus tekkis huvitav olukord, kus Bogdanovic viskas viimasel minutil seisul 90:83 vabaviske meelega mööda – 8-punktiline võit toonuks neile kindla teise koha, kuid mingil põhjusel nad seda ei tahtnud. Bogdanovic viskas 27, Ukraina kasuks Volodõmõr Herun 21 punkti.

Ses grupis mängivad täna veel Eesti – Kreeka (kell 18) ja Itaalia – Suurbritannia (kell 22).

Tabeliseis:

Standings provided by SofaScore LiveScore

Prahas mängitavas D-alagrupis alistas Soome viimase päeva hakatuseks punase laterna Hollandi kindlalt 88:67 (Markkanen 22, Huff 14 - de Jong 21). Selge vahe tehti sisse juba 26:11 võidetud esimese veerandajaga.

Soome lõppkoht grupis sõltub teistest mängudest. Kindel on see, et kui kell 22 algavas mängus ei lase Serbia end üllatada Poolal, saavad soomlased serblaste järel teise koha. Kell 18.30 lähevad vastamisi Tšehhi – Iisrael.