Heina koduklubi alistas Metsa oma, kuid eestlased jäid pingile

Euroopa liiga kohtumine Zürichi ja Arsenali vahel.
Euroopa liiga kohtumine Zürichi ja Arsenali vahel. Foto: DENIS BALIBOUSE/REUTERS/Scanpix

Jalgpalli Euroopa liigas läksid avavoorus vastamisi Karol Metsa koduklubi FC Zürich ja Karl Jakob Heina tööandja Londoni Arsenal. Võõrsil teenis 2:1 võidu Arsenal.

Arsenal läks kohtumist juhtima 16. minutil, kui täpne oli Marquinhos. Mirlind Kryeziul õnnestus küll 44. minutil penaltist viigistada, kuid Eddie Nketiahi 62. minuti tabamus tõi Arsenalile kolm punkti. Nii Mets kui ka Hein jälgisid mängu pingilt.

UEFA Konverentsiliigas leppis Vlasi Sinjavski koduklubi Slovacko koduväljakul 3:3 viiki Belgradi Partizaniga. Sinjavski sekkus mängu 67. minutil, mil Slovacko oli 2:3 kaotusseisus. Protokolli Eesti koondise ääreründaja oma nime siiski ei saanud. Olgu lisatud, et Partizan mängis alates 22. minutist vähemuses, sest punase kaardi sai Kristijan Belić.

Konverentsiliigas asusid võistlustulle veel kahe eestlase koduklubid. Joonas Tamme tööandja FCSB kaotas võõrsil West Ham Unitedile 1:3. Avapoolaja pidas Rumeenia klubi kenasti vastu, kuid West Ham muukis vastaste puuriluku lahti 69. minutil, kui neile määrati penalti. Lisaks löödi väravad 74. ja 90. minutil. Tamm tegi kaasa terve kohtumise.

Nikita Baranovi koduklubi Jerevani Pjunik kaotas samuti võõrsil skooriga 1:3 FC Baselile, kuid Eesti koondislane jälgis kohtumist pingilt.