Tänak MM-tiitlist: Rovanperä peab väga tahtma meistritiitlit ära anda, et see võimalik oleks

Karl Mihkel Eller
Copy
Ott Tänak.
Ott Tänak. Foto: Romain Thuillier/Hyundai Motorsport

Ralli MM-sarjas teist koht hoidev Ott Tänak ei usu, et suudab liider Kalle Rovanperäle järele jõuda, ütles saarlane enne Kreeka ralli algust Soome meediale.

Rovanperä hoiab punktitabelis endiselt väga kindlalt esikohta, kuigi eelmisel etapil Belgias soomlane kõrges mängus polnud. Rovanperäl on teoreetiline võimalus kindlustada oma esimene MM-tiitel juba sel nädalavahetusel Kreekas toimuval Akropolise rallil.

Tänak jääb Rovanperäst 72 punkti kaugusele, seega peaks soomlane MM-tiitli võitmiseks Kreekas koguma 19 punkti rohkem kui Tänak. Hyundai sõitja tunneb, et ei jõua sarja liidrile enam kannule.

«Kalle peab väga tahtma meistritiitlit ära anda, et see võimalik oleks,» ütles Tänak enne Kreeka MM-ralli algust Iltalehtile.

Kreeka ralli kruusateed on sõitjatele suur väljakutset. Rovanperä peab reedestel katsetel startima rajale esimesena ning see annab hilisematele startijatele kerge eelise. Tänak läheb rajale kohe soomlase kannul.

«See on halvemuselt teine ​​lähtekoht. See ei ole kõige hullem, aga ikkagi halb. Aga ma olen kindel, et Kalle üritab võidu nimel võidelda. Ka meie näeme võidu nimel kõvasti vaeva,» jätkas Tänak.

Avapäeva kiiruskatsete kogupikkus on pea 110 km, kuid see tuleb läbida hoolduspausita. «Siin peab vältima rehvipurunemist, see on edu võti. Reedesed kaks esimest katset on väga raskes seisus ja seal on palju lahtisi kive. Keenias oli meil palju probleeme auto töökindlusega. See on suur test, kuidas auto töökindlus on paranenud,» selgitas Tänak.

Tagasi üles