Prantsusmaa ja Türgi etendasid korvpalli EMil fantastilise trilleri, kus favoriit oli vastu pükse saamas

Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Rudy Gobert (27) kerkis normaalaja lõpus Prantsusmaa kangelaseks.
Rudy Gobert (27) kerkis normaalaja lõpus Prantsusmaa kangelaseks. Foto: Annegret Hilse/reuters/scanpix

Korvpalli EMil pääses esimesena kaheksa parema hulka Prantsusmaa, kes alistas Türgi 87:86.

Kohtumine algas Gallia kukkede taktikepi all ning teisel veerandil juhtis Prantsusmaa parimal juhul 16 punktiga. Poolajapausiks suutis Euroliiga tipptreeneri Ergin Atamani juhendatav Türgi tulla kaheksa silma kaugusele.

Kolmas veerand kuulus täielikult oma ühe staari, alagrupiturniiril vigastada saanud kodustatud ameeriklase Shane Larkinita mänginud Türgile. Nad võitsid selle 22:6 ning pearolli etendas kolm kaugviset tabanud Buğrahan Tuncer.

Viimane veerandaeg kulges punkt-punktis. 44 sekundit enne normaalaja lõppu leidsid kohtunikud, et Evan Fournier tegi Furkan Korkmazile kolmepunktivset sooritades vea, kuigi korduse järgi otsustades polnud vilemehel õigus: Fournier tegi vea küll, aga mitte viskel. Korkmaz tabas kolmest kolm ja viis Türgi 75:73 juhtima.

24 sekundit enne lõpusireeni tundusid Prantsusmaa päeva loetud. Fournier astus küljejoone peale ja viis sekundit hiljem tegi Amath M'Baye Korkmazile vea. NBA mees tabas kahest kaks.

Prantsusmaa poolelt tõi Thomas Heurtel seejärel kaks kiiret punkti, aga kui Türgi palli mängu pani, tegi Timothe Luwawu-Cabarrot Cedi Osmanile ebasportliku vea. Türgi oli peal 77:75, aga Osman ei suutnud vabaviskejoonelt tabada. Rünnakul tegi Türgi pallikaotuse.

Mängu viimased kaks viset jäid Prantsusmaale. Fournier viskas küll kahepunktiviske mööda, aga Rudy Gobert surus palli ründelauast korvi. Seega läks kohtumine lisaajale, mille alguses säras otsustavad hetked nelja isikliku veaga mänginud Gobert kahe korviga.

Lisaaeg oli tasavägine. 13 sekundit enne lõppu eksis Gobert Prantsusmaa 87:86 eduseisus kahel vabaviskel ja kaitselauapalli võttis Osman. Türgi lõpplahendus jäi Korkmazi peale, kuid ta kaotas põrgatusel palli, vaheltlõike sai kirja Terry Tarpey.

Üleplatsimehena tõi Tuncer 22 punkti ja tabas kuus kolmepunktiviset. Gobert'i arvele jäi 20 silma ja tervelt 17 lauapalli, millest seitse tuli ründelauast.

Veerandfinaalis kohtub Prantsusmaa Serbia või Itaaliaga. See kohtumine peetakse homme.