Tänak näeb halvas head: probleemid hoiavad meid küll tagasi, kuid vähemalt ei sunni katkestama

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Ott Tänak
Ott Tänak Foto: Hyundai Motorsport

Laupäevast rallipäeva kuuendalt kohalt alustanud Ott Tänak kerkis päeva lõpuks teiseks. Pealtnäha tubli tulemus, ent tegelikkuses võinuks eestlane veelgi paremat minekut näidata. Kui vaid Hyundai seda võimaldanuks...

Nimelt tekkisid Tänakul päeva teisel katsel probleemid diferentsiaaliga, mistõttu hakkasid tema rehvid tohutult kuluma. Nõnda ei jäänudki meie mehel muud üle, kui gaasipedaalil veidi järele anda. 

Pärastlõunaks sai see murekoht küll kõrvaldatud, kuid lõõmava Kreeka päikese käes kerkis esile uus probleem: nimelt hakkasid streikima Hyundaide akud. Hädade kiuste õnnestus Tänakul neljarattalist siiski ilusasti teel hoida ning päevale tagatipuks veel katsevõiduga ka ilus punkt panna.

Saarlase kommentaar finišis aga liiga ilus polnud. «See [katse] polnud mingi rünnak, oleme lihtsalt kohal. See pole endiselt see auto, mis tahaks, et oleks,» sõnas ta. Kui Tänakult seejärel veel uuriti, mis neil Hyundais üle kuumeneb, kostis ta ust sulgedes mikrofoni: «Kõik!»

Õhtuses meediaalas sõnas viimase päeva eel tiimikaaslasele Thierry Neuville'ile 27,9 sekundiga kaotav Tänak, et tal polnud võimalik katsete vahel ülekuumenenud auto tõttu lihtsalt rohkem rääkida. 

«Autos oli üks väga kõrgetemperatuuriline saun. Kõik kuumenes tõsiselt üle ja meil oli temperatuuriga probleeme. Kogu elektroonika oli vaja [katsete vahel] maha jahutada. Meil käis autos paras disko. Kõik oli nii kuum, et tuli lihtsalt kogu aeg edasi sõita,» selgitas 2019. aasta maailmameister, kes oli ka ise seetõttu «päris küpse».

Vaatamata akumurele on Hyundai jaoks siiski kõik kõige paremas korras, sest Neuville, Tänak ja Dani Sordo hoiavad viimase päeva eel kolmikjuhtimist. «Kõigil on olnud muresid, mis sundinud mehi katkestama. Olin vahepeal ka ise frustreerunud, kuna tahaksin autoga võidu pärast võidelda, kuid paraku on probleemid meid tagasi hoidnud. Samas, vähemalt hoiavad need meid tagasi, mitte ei sunni katkestama. Seegi on suur asi. Autot tuleb hoida jooksmas ja siiani on tiim sellega hakkama saanud,» leebus Tänak veidi tiimi suunas.

Lõpetuseks uuriti saarlaselt, kas ta näeb, et meeskond võiks anda Neuville'ile käsu tema homme mööda lasta. Seda varianti Tänak aga ei näinud. «Ma ei usu seda. Seda on ilmselt liiga palju küsida,» sõnas MM-sarja üldliidri Kalle Rovanperä lähim ohustaja.

Pühapäeval ootab rallimehi ees veel kolm kiiruskatset, kogupikkusega 45,16 km. 

Ralli üldseis pärast laupäeva (13/16):

SS13OA
SS13OA Foto: EWRC

Märksõnad

Tagasi üles