/nginx/o/2022/09/11/14822266t1h995c.jpg)
Jüri Vips sai Monza ringrajal peetud Itaalia GP põhisõidus 11. koha, kuigi eestlane ründas poodiumikohta. Paraku rikkus Vipsi võistluse kümnesekundiline sõida-seisa karistus, mille ta teenis kokkupõrke eest Liam Lawsoniga.
Enne sõitu:
Kvalifikatsiooni võitis Jack Doohan (Virtuosi Racing), kellele järgnesid Liam Lawson (Carlin, +0,126), Marcus Armstrong (Hitech, +0,193) ja Felipe Drugovich (MP Motorsport, +0,204). Vips oli ajasõidus alles kaheksas, kaotades Doohanile 0,328.
Pole position for Jack Doohan at Monza
— Formula 2 (@Formula2) September 9, 2022
Championship leader Felipe Drugovich will start from P4 on Sunday's Feature Race #ItalianGP #F2 pic.twitter.com/PUztBd7ais
Laupäevase sprindisõidu, kuhu Vips startis kolmandana, suutis eestlane võita. «Oleme terve nädalavahetuse kiired olnud. Keerasin kvalifikatsiooni veidi nässu ja seetõttu pean põhisõidus rohkem vaeva nägema. Sprindis oli tõesti ilus võidusõit. Suured tänud meeskonnale, kes on suurepärase auto mulle ette valmistanud. Suutsin nii Sargeantist kui ka Vestist kiiresti mööduda ja võistlust kontrollida,» lausus Vips legendaarsele F1 ajakirjanikule Will Buxtonile.