T, 26.09.2023

Eesti vormelitalendi hästi alanud nädalavahetus kujunes õudusunenäoks

Toimetas Karl Juhkami
Facebook
Comments
Paul Aron
Paul Aron Foto: Prema Powerteam

Eesti vormelitalendil Paul Aronil jääb vormel 3 EM-sarjas, mida tuntakse lühendi FRECA all, selja taha pettumusterohke nädalavahetus.

Eestlase jaoks algas nädalavahetus tegelikult hästi, kuna reedeses kvalifikatsioonis sõitis ta välja kõige kiirema aja. Parimalt stardikohalt rajale tuhisedes õnnestus tal pikalt ka liidripositsiooni hoida, kuniks boksipeatusega kõik nässu läks. 

Meeskonna valitud strateegia ei tasunud ennast ära ning Aron pudenes mitu kohta tahapoole. Tagatipuks põrkas meie mees seejärel kokku veel tiimikaaslase Sebastian Montoyaga, mistõttu tuli tal katkestada. 

Teine kvalifikatsioon Aronil ebaõnnestus, mistõttu startis ta alles 12. kohalt ning rajalt väljapuksimise tõttu ületas ta lõpujoone alles 16ndana. 

«Pärast testidel näidatud head minekut ning kvalifikatsiooni võitu ei oodanud ma üldse, et jään sel nädalavahetusel sootuks punktideta. Tundsin ennast sõitude eel väga hästi ja alustasime hästi. Juhtisime esimest sõitu, kuid tegime siis vale otsuse varakult boksi tulla. Seejärel läks juba kõik allamäge,» alustas Aron Prema meeskonna pressiteates nädalavahetuse tagasivaadet.

«See oli väga suur kaotus meie jaoks, sest võit aidanuks mind tunduvalt MM-tiitli võitluses. Pühapäevane kvalifikatsioon oli meie jaoks juba keeruline. Meil puudus vajalik kiirus ning lisaks ei õnnestunud meil asju kiireks ringiks kokku panna. 

Võistlussõidus tegime tegelikult hea töö, meil oli kiirus olemas ja olime ka võimelised võitlema, kuid meid lükati lihtsalt rajalt välja. Ehk täpselt nagu [Belgias] Spaas ja Ungaris, meil oli nii palju potentsiaali, kuid väga erinevad faktorid ei võimaldanud meil seda ära kasutada. Sellest on kahju, kuid loodetavasti naaseb õnn varsti meie õuele ja meil õnnestub kogu potentsiaal tulemusteks vormistada,» lõpetas eestlane.

EM-sarja üldseis:

1. Dino Beganovic (Prema Racing) 250

2. Gabriele Mini (ART GP) 197

3. Paul Aron (Prema Racing) 176

4. Hadrien David (R-ace GP) 172

5. Kas Haverkort (Van Amersfoort Racing)  153

Hooaja lõpuni on jäänud veel kaks etappi ehk neli võistlussõitu. Laual on maksimaalselt veel 100 puntki. 

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles