Tuntud ajakirjanik jagas Kreeka ralli eest hindeid. Mitmendaks ta paigutas Tänaku?

Toimetas Ville Arike
Copy
Ott Tänak.
Ott Tänak. Foto: Hyundai Motorsport

Tuntud ralliajakirjanik Colin Clark jagas portaalis DirtFish nädalavahetusel lõppenud Kreeka ralli eest hindeid. Teise koha saanud Ott Tänak sai kümnepallisüsteemis kõrge kaheksa, aga paar meest pääses temast ettepoole.

Nimelt hindas Clark üheksaga nii akropolise rallil esikoha saanud Thierry Neuville'i kui ka katkestanud vanameistrit Sebastien Loebi. Eriliselt sai kiita just M-Spordis sõitev Loeb, kes liidrikohale asudes pidi katkestama generaatoririhma purunemise tõttu.

«Iga kord, kui Loeb sellesse [Ford] Pumasse istub, on ta võimeline rallit võitma. Minimaalne ettevalmistus, minimaalsed seadistuse muudatused, minimaalselt pabistamist ja maksimaalne esitus – 48-aastaselt mehelt. See on tõesti tähelepanuväärne. Loeb ilmselt võitnuks, kui auto generaatoririhmaga poleks tekkinud probleeme,» hindas Clark.

Neuville'i kohta kirjutas Clark, et ta leidis kõige paremini tasakaalu riski ja külma pea vahel ning just see on omadus, mida Kreekas võitmiseks vaja läheb. Samuti märkis ta, et Neuville ei lasknud end Hyundai tiimikorralduste ümber puhkenud poleemikast häirida ja keskendus sõitmisele.

«Ta lülitas end sellest teemast välja ja võitis ralli. See tulemus taastas Neuville'i domineeriva positsiooni Hyundai tiimis.»

Tänakule ja neljanda koha pälvinud M-Spordi sõitjale Pierre-Louis Loubet'le andis Clark kaheksa palli. «Eestlase õnnetuseks polnud i20 Rally1 auto vajalikul määral töökindel ja see ei lubanud tal Neuville'iga heidelda,» nentis Clark.

Ta lisas, et Tänak ei saanud aru sellest, miks tiimikaaslane Dani Sordo reede õhtul tema selja taha ei jäänud ning miks meeskond ei toetanud tema MM-tiitli eest peetavat võitlust. Clark pakkus, et sellest loost kuuleb peagi rohkem, aga ta tunnustas Tänakut teisena startimise eest teise koha saamise ning punktikatselt maksimumi võtmisega.

MM-sarja liider, Kreekas ebaõnnestunud Kalle Rovanperä sai Clarkilt kolm punkti. 

Tagasi üles