MEISTRITE LIIGA ⟩ Bayern alistas gigantide duellis Barcelona, Liverpool pääses häbist

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Müncheni Bayerni mehed väravat tähistamas.
Müncheni Bayerni mehed väravat tähistamas. Foto: Kerstin Joensson/AFP/Scanpix

Jalgpalli Meistrite liigas alustati teise mänguvooruga. Õhtu oodatuimas duellis alistas Müncheni Bayern koduplatsil Barcelona. Liverpool päästis võidu viimastel minutitel.

A-alagrupp

Avaringis Napolilt šokeeriva 1:4 kaotuse saanud Liverpool polnud üleliia veenev ka nüüd. Sellele vaatamata saadi koduplatsil Amsterdami Ajaxi vastu kätte väga vajalik 2:1 võit.

Tõsi, Jürgen Klopi hoolealused kontrollisid enamikku mängu käigust. Matši lõpuks tehti lausa 25 pealelööki vastaste kolme vastu. Punktid võideldi aga siiski raskelt välja.

Liverpool pääses 17. minutil Mohamed Salahi tabamusest 1:0 juhtima. Möödus vaid kümmekond minutit, kui Mohammed Kudus viigistas. Seis püsis tablool kaua, kuni Joel Matip nurgalöögi järel 89. minutil palli peaga võrku suunas.

Standings provided by SofaScore LiveScore

B-alagrupp

Õhtu suurima võidu teenis Brugge, alistades võõral väljakul Porto 4:0. Belgia klubi aitasid võidule Ferran Jutgla, Kamal Sowahi, Andreas Skov Olseni ja Antonio Nusa tabamused.

Punktiarve avas avavoorus Bruggele 0:1 alla jäänud Leverkuseni Bayer. Koduplatsil alistati viimase kümne minuti Robert Andrich ja Moussa Diaby väravatest 2:0 Madridi Atletico.

C-alagrupp

Münchenis peetud kohtumise alguses oli domineerivamaks pooleks pigem Barcelona. Samas üleliia ohtlikke olukordi ei loonud kumbki pool. Avapoolaeg lõppes 0:0.

Bayern tegi koduplatsil sotid selgeks teise kolmveerandtunni hakul. 54. minutil suunas nurgalöögist palli peaga võrku Joshua Kimmich. Vaid mõni minut hiljem oli täpne jooksu pääsenud Leroy Sane.

Võõrustajad kontrollisid mängu lõpuni. Eriti magus oli Bayerni jaoks tõik, et tänavu Barcelonaga liitunud klubi legend Robert Lewandowski hoiti kuival.

Päeva esimeses mängus avas võiduarve Milano Inter, alistades võõral väljakul 2:0 Pilseni Vitoria.

Avavoorus Barcelonale 1:5 alla jäänud Tšehhi klubil ei tekkinud erilist varianti ka sel korral. Inter pääses 20. minutil Edin Dzeko tabamusest juhtima. Pilseni elu tegi veelgi raskemaks Pavel Bucha punane kaart teise poolaja keskpaigas. Lõppseisu vormistas Denzel Dumfries 70. minutil. Võõrustajad said kogu mängu jooksul raamide vahele vaid ühe löögi.

D-alagrupp

Ainsana jätkab täiseduga Lissaboni Sporting, kes alistas koduplatsil 2:0 Tottenhami.

Haarava ja mõlemapoolsete võimalustega duelli võitja saatus otsustati päris mängu lõpus. Skoori avas 90. minutil Paulinho, kolm minutit hiljem skooris Arthur Gomes.

Kuigi väravad oli samuti igati soliidsed, jäi matšis ilmselt enim meelde Marcus Edwardsi avapoolaja lõpu sooloüritus. Hooaja ilusaimast tabamusest jäi puudu vaid viimistlus:

Silma sai pähe Frankfurti Eintracht. Jesper Lindstrømi avapoolaja lõpu tabamuse toel alistati 1:0 Marseille.