R, 9.12.2022

Mäel on küll palju autasusid, aga Embrichini jõudmiseks ületas ta alles keskjoone

Karl-Joosep Küngas
Mäel on küll palju autasusid, aga Embrichini jõudmiseks ületas ta alles keskjoone
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Maadleja Epp Mäe.
Maadleja Epp Mäe. Foto: Eero Vabamägi

Maadleja Epp Mäe võitis täna järjekordse tiitlivõitluste medali, millega tõstis enda karjääri medaliarvu seitsmeni. Seda on küll palju, ent enim tiitlivõistluste medaleid võitnud Eesti sportlase tiitlini on veel pikk tee ees.

Mullu Tokyos epeenaiskonna koosseisus olümpiavõitjaks kroonitud vehklejast Irina Embrichist sai enim tiitlivõistluste medaleid võitnud Eesti sportlane. 42-aastase Emrbichi auhinnakapis on kokku 13 medalit.

Talle järgnevad edetabelis 12 medaliga teinegi vehkleja Julia Beljajeva ning sõudjad Tõnu Endrekson ja Allar Raja. 11 medalit on enda karjääri jooksul võitnud nii kettaheitja Gerd Kanter kui ka sõudja Kaspar Taimsoo. Üheksa medalit võitsid aastate jooksul murdmaasuusataja Kristina Šmigun-Vähi, kümnevõistleja Erki Nool ja judoka Indrek Pertelson.

Epp Mäel on võimalik üheksa medali peale tõusta juba järgmisel aastal. Selleks tuleb tal auhinnakappi täiendada nii aprillis Horvaatias toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel kui ka septembris peetavatel maailmameistrivõistlustel.

Märksõnad
Tagasi üles