Meistrite liiga ⟩ Juventus on krahhi äärel, Haaland murdis maha endise koduklubi

Juventuse poolehoidjad lahkusid staadionilt pead norus, kuna nende lemmikud pole suutnud Meistrite liigas punktiarvet avada. Foto: REUTERS/Massimo Pinca/SCANPIX

Jalgpalli Meistrite liiga pakkus taaskord vaatemängulisi kohtumisi. Mängupäeva keskses kohtumises alistas Manchester City 2:1 Dortmundi Borussia.

A-alagrupp

Esimeses voorus 4:1 Liverpooli loputanud Napoli jätkas võidureel Napoli, kes sõitis sedapuhku külla Glasgow Rangersile. Itaalia tippklubi ülekaal oli väga veenev. Avapoolajal jäid küll väravad löömata, siis teisel poolajal jäi Šoti klubi vähemusse.

Enamuses mänginud Napoli eksis küll 60. minutil penaltil, ent viga parandati kaheksa minutit hiljem, kus 11 meetri trahvilöögi realiseeris Matteo Politano. Viimasel viiel minutil vormistasid 3:0 lõppseisuks Giacomo Raspadori ja Tanguy Ndombele.

Standings provided by SofaScore LiveScore

E-alagrupp

Väga magusa võidu teenis AC Milan, kes kerkis E-alagrupi liidriks. Valitsev Itaalia meister mängis 3:1 üle neile külla sõitnud Zagrebi Dinamo. Tolles lahingus võitjas kahtlust ei tekkinud.

Kokku 16 pealelööki teinud AC Milani skoori avas Prantsusmaa ründetäht Olivier Giroud, kes realiseeris 45. minutil penalti. Teise poolaja teisel minutil suurendas eduseisu Alexis Saelemaekers. Dinamo poolel vähendas küll Mislav Orsic kaotusseisu, ent 77. minutil vormistas lõppseisu Tommaso Pobega.

Õhtu teises kohtumises ei suutnud taaskord võitu teenida Londoni Chelsea, kes leppis koduväljakul 1:1 viiki RB Salzburgiga. Inglismaa tippklubi värske peatreeneri Graham Potteri jaoks oli tegemist esimese kohtumisega, ent mängupilt polnud varasemaga võrreldes väga palju muutunud.

Chelsea viis küll 48. minutil juhtima suvine täiendus Raheem Sterling, ent 15 minutit enne kohtumise lõppu suutis mängu viigistada Noah Okafor.

F-alagrupp

Valitsev meister Madridi Real suutis teenida hooaja teise võidu. Hispaanias toimunud kohtumine RB Leipzigi vastu oli väga võrdne, ent väikesed detailid said otsustavaks. Mõlemal meeskonnal oli võimalusi skoorimiseks, aga väravad lendasid ainult ühte võrku.

Reali vedasid võidule Federico Valverde ja Marco Asensio, kes vormistasid valitsevale meistrile 2:0 võidu.

Teises kohtumises leppisid 1:1 viigiga Glasgow Celtic ja Donetski Šahtar. Selle tulemusega peab kindlasti olema rahul rohkem külalismeeskond Šahtar, kuna Celticul oli teisel poolajal mitmeid võimalusi võidu noppimiseks.

G-alagrupp

Veatult jätkab selles nelikus Manchester City, kes oli vooru keskses kohtumises 2:1 üle Dortmundi Borussiast. Inglismaa meistri vedas võidule just suvel Borussiast ostetud Erling Haaland, kes lõi Meistrite liigas hooaja kolmanda värava.

Tegelikult võinuks sakslased Inglismaalt lahkuda ka kolme punktiga. Nad läksid 56. minutil Jude Bellinghami tabamusest juhtima, ent Cityl oli viimase 10 minutiga vastus varuks. Esmalt viigistas mänguskoori keskkaitsja John Stones ning mängusangariks kerkis 84. minutil Haaland.

Teises mängus läksid vastamisi eeldatavad autsaiderid. Taanis toimunud kohtumises jäid FC Kopenhaageni ja Sevilla vahel väravad löömata.

H-alagrupp

Selles nelikus on end väga keerulisse olukorda mänginud Torino Juventus, kes ei suutnud ka koduväljakul punkte teenida. Eduseisu maha mänginud Itaalia tippklubi alistus sedapuhku 1:2 Benficale.

Juventuse viis juba neljandal minutil juhtima Poola koondislane Arkadiusz Milik, ent enne poolajapausi oli tablool 1:1 viiginumbrid. Need tõi sinna Portugali klubi keskpoolik Joao Mario. Benfica võidu vormistas 55. minutil David Neres.

Ehmatusega pääses ka Pariisi Saint-Germain, kes sõitis külla Iiraeli klubile Haifa Maccabile. Enda rumalusest jäi Prantsusmaa tippklubi küll kaotusseisu, ent võttis lõpuks ikkagi 3:1 võidu.

Marco Verratti valesöödust tekkinud kontrarünnakust viis Tjaronn Chery Haifa 1:0 24. minutil juhtima, aga poolajapausile mindi Lionel Messi tabamuse järel viigiseisult. Teisel poolajal sahistasid väravavõrku veel ka teised PSG superstaarid Kylian Mbappe ja Neymar.