Itaalia koondise liider vedas EMi otsustaval hetkel tiimi alt? Peatreener ja kapten ei nõustu!

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Copy
Simone Fontecchio.
Simone Fontecchio. Foto: Filip Singer/Epa/Scanpix

Itaalia korvpallikoondis oli EMil väga lähedal jõudmaks nelja parema hulka, ent veerandfinaalis tuli tunnistada lisaajal Prantsusmaa 93:85 paremust.

Kuigi prantslased juhtisid suurt osa kohtumisest, olid neljandal veerandajal võtmed Itaalia käes. 16 sekundit enne normaalaja lõppu tundus kõik selgeks saavat. Saapamaa koondis juhtis 77:75, tiimi liidril Simone Fontecchiol oli kasutada kaks vabaviset.

Hiilgava turniiri teinud ääremängija eksis aga mõlemal sooritusel. Kusjuures enne seda oli ta joonelt sopsanud 89-protsendiliselt. Prantsusmaa vastas tabava lähiviskega – 77:77.

Itaaliale jäi viis sekundit. Peatreener Gianmarco Pozzecco joonistas liikumise Fonttecchio peale. Koht oli korvi lähistelt üsna hea, ent mänguvahend lendas taas mööda. Lisaajal oli Prantsusmaa parem juba üsna selgelt.

Muide, Fontecchio tõusis 21 punktiga üleplatsimeheks. Ka kogu turniiri lõikes oli ta 19,4 silmaga konkurentsitult Itaalia suurim korvikütt. 

«Selline on meie elu. Selliseid asju juhtub kõigiga. Kannatan, sest ta ei väärinud seda. Ta on tugev ja vintske mees. Täna öösel ta ei maga. Aga mõne päeva pärast mõistab ta, millega hakkama sai. Ta oli senise EMi MVP,» viskus Pozzecco oma hoolealuse kaitsele.

Peatreeneri sõnade taga on mängu ajal nähtu. Kohe pärast ebaõnnestunud vabavisete järgset mänguseisakut embas ta toetuse märgiks Fontecchiot. Vägeva klubiaasta ja koondisesuve teinud itaallane alustab nüüd debüüthooaega NBAs, Utah Jazzis.

Samal liinil jätkas ka kapten Luigi Datome. «Ilma Simoneta poleks me nii kaugele jõudnudki,» märkis ta. 

Huvitav on ka tõik, et Prantsusmaa pääses üle noatera teist mängu järjest. Esimeses play-off'i ringis tuldi välja veel keerulisemast olukorrast. 12 sekundit enne normaalaja lõppu oli türklastel 77:75 eduseisus ebasportliku vea järel kaks vabaviset ning neile jäi ka pall. 

Cedi Osman eksis aga mõlemal sooritusel. Pärast seda lõikasid prantslased palli vahelt ja viigistasid seisu. Järgnenud lisaajal pandi taas oma paremus maksma.

Poolfinaalis kohtub Prantsusmaa üllataja Poolaga. Teises pooles madistavad Saksamaa ja Hispaania. Mängud peetakse reedel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles