K, 7.12.2022

VIDEO ⟩ 17-aastane USA uisutalent tegi jääl enneolematu hüppe

Karl-Joosep Küngas
17-aastane USA uisutalent tegi jääl enneolematu hüppe
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Ilja Malinin.
Ilja Malinin. Foto: John David Mercer/USA TODAY Sports/SCANPIX

Iluuisutamine on maailmas üha kaugemale arenemas ning seda tõestas järjekordselt 17-aastane USA sportlane Ilja Malinin.

Malinin suutis esimese iluuisutajana võistluste käigus sooritada neljakordse axeli. Seda on varasemalt proovinud mitmed tippuisutajad, ent maanduda pole neist keegi suutnud. 17-aastane USA sportlane sai sellega hakkama Lake Placidis toimunud kohalikel meistrivõistlustel.

Noormees tõdes, et treeningute käigus on ta selle hüppega korduvalt hakkama saanud, ent võistlustel kaasneva survega pole see just kõige lihtsam. «Pinged ja närvid hakkavad segama. Võtsin seekord suhtumise, et olen kodus ja kõik on parimas korras,» kommenteeris Malinin hüpet NBCle.

Selle hüppe raskustasemest annab aimu fakt, et seda püüdis Pekingi olümpiamängudel sooritada ka maailma parimaks iluuisutajaks peetav Yuzuru Hanyu Jaapanist. See ei tulnud tal aga välja ning ta kukkus maandumisel.

«See on pööraseim asi, mida ma olen näinud kedagi jääl tegemas,» sõnas USA koondises 2018. aastal OM-pronksi võitnud Adam Rippon sotsiaalmeedias.

Malinin on USA-s sündinud ja kasvanud iluuisutaja, kelle vanemad pärit Nõukogude Liidust. Ka nemad on endised iluuisutajad, kes esindasid aastaid tagasi Usbekistani.

Märksõnad
Tagasi üles