R, 7.10.2022

STATISTIKAPOMM ⟩ Federeri müstilised rekordid, mis võivadki puutumatuks jääda

Karl-Joosep Küngas
Federeri müstilised rekordid, mis võivadki puutumatuks jääda
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Roger Federer.
Roger Federer. Foto: REUTERS/Mike Hutchings/File Photo/SCANPIX

Roger Federer on paljude spordisõprade meelest aegade parim tennisist. 41-aastane šveitslane jõudis enda karjääri jooksul püstitada müstilisi rekordeid, mis ei pruugigi kunagi langeda.

Roger Federer on võitnud enda karjääri jooksul sisuliselt kõik, mida üks tennisist julgeb üldse unistada. Tal on täiskomplekt slämmiturniiride võidukarikaid ning võidetud ka olümpiakuld.

Kuna täna teatas šveitslane enda karjääri lõpetamisest, siis toome välja tema erinevad rekordid. Mõned neist on ikka väga pöörased.

237 nädalat järjest maailma esinumber

Federer jõudis esimest korda maailma esinumbriks 2004. aasta veebruaris, mil ta võitis enda karjääri esimese Austraalia lahtiste võidutrofee. Esinumbri staatust hoidis ta enda käes koguni 237 nädalat järjest ning alles 2008. aasta augustis tõukas ta mõneks ajaks troonilt Rafael Nadal. Kokku on Federer olnud maailma esinumber 310 nädalat.

3 aastal jõudnud kõikidel slämmiturniiridel finaali

Federeri karjääri edukaimad aastad jäid vahemikku 2003-2010. Selle aja jooksul suutis ta võita 16 slämmiturniiri. Seejuures jõudis ta nii 2006., 2007. kui ka 2009. aastal kõikidel suure slämmiturniiridel vähemalt finaali.

369 võitu slämmiturniiridel

Aastaid väga kõrgetasemelist tennist näidanud Federer oli eriti võimas just slämmiturniiridel. Ta võitis kokku 20 suurt slämmi, millega jääb alla ainult enda kahele konkurendile - Rafael Nadalile ja Novak Djokovicile. Siiski on ta võrreldes teistega olnud ülistabiilne. Kokku on ta pidanud slämmiturniiridel 429 kohtumist, millest võitnud lausa 369. See teeb võiduprotsendiks 86, mis on 24-aastase karjääri kohta väga müstiline.

Vanim maailma esinumber

Kui Federer suutis esimest korda maailma esinumbriks kerkida 22-aastaselt, siis viimast korda hoidis ta seda tiitlit 2018. aasta juunis. Sel hetkel oli ta 36 aasta ja 320 päeva vanune. Arvestades praeguseid trende, kus maailma tennist valitsevad ikkagi üsna noored tennisistid (praegune maailma esireket Carlos Alcaraz on 19-aastane), siis võibki see rekord püsima jääda. Tema ainus ohustaja on hetkel Rafael Nadal, kes hoiab maailma edetabelis kolmandat positsiooni, ent hispaanlase võimalused paistavad olema väga hõredad.

Märksõnad
Tagasi üles