L, 28.01.2023

Eesti mehed said MMil viimaks silma pähe, kuid sellega asi ka piirdus

Toimetas Karl Juhkami
Eesti mehed said MMil viimaks silma pähe, kuid sellega asi ka piirdus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti meesmaadlejate MMi helgeim hetk: kohtunik kuulutab Aimar Andruse hiinlase Menghenjian Menghenjiani vastu võitjaks.
Eesti meesmaadlejate MMi helgeim hetk: kohtunik kuulutab Aimar Andruse hiinlase Menghenjian Menghenjiani vastu võitjaks. Foto: Facebook @EestiMaadlusliit

Kui Epp Mäe võitis Serbias toimunud maadluse maailmameistrivõistlustel pronksmedali, siis Eesti meesmaadlejatel õnnestus kamba peale teenida vaid üksainumas matšivõit.

Selle tõi meile vabamaadleja Aimar Andruse (-74 kg), kes oli avaringis 11:1 üle hiinlasest Menghenjian Menghenjianist. Järgmises ringis tuli aga tal endale kümnepunktilise kaotusega leppida, kui jäi 0:10 alla tänavusele Aasia meistrile Yones Aliakbar Emamichoghaeile.

Kuigi iraanlane jõudis ka poolfinaali, jäi ta seal omakorda punktidega 2:2 alla kolmekordsele maailmameistrile Kyle Dakele. Nõnda jäi ka lohutusringide uks Andruse jaoks suletuks. 

Lisaks Mäele ja Andrusele kuulusid Eesti koondisesse veel kreeka-rooma maadlejad Helary Mägisalu ja Ranet Kaljola ning vabamaadleja Erik Reinbok.

Kaljola pääses viienda asetusega kehakaalus kuni 82 kg otse teise ringi, ent seal tuli tunnistada ungarlase Tamas Levaiga 7:0 paremust. Ungari maadleja ei suutnud aga finaali end murda ning seetõttu lõppes ka Kaljola võistlus.

Sarnane saatus ootas ees ka Mägisalu ja Reinboki. Mägisalu kaotas kuni 60 kg meeste seas avaringis 1:4 Poola maadlejale Michal Traczile ning Reinbok jäi skooriga 2:5 alla aserile Ašraf Aširovile.

Märksõnad
Tagasi üles