R, 31.03.2023

HC Tallinn pidi esimeses euromängus vastaste paremust tunnistama

Toimetas Karl Juhkami
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
HC Tallinn pidi Tšehhis vastaste paremust tunnistama.
HC Tallinn pidi Tšehhis vastaste paremust tunnistama. Foto: HC Tallinn

HC Tallinn alustas laupäeval Eesti käsipalli eurohooaega, kui jäi Euroopa karikasarjas 27:38 alla Tšehhi eelmise hooaja seitsmendale võistkonnale TJ Sokol Nove Veselile.

Mäng algas tempokalt kui viiendal minutil tegi selleks hetkeks kolm korda skoorinud Marian Hajko Veseli kasuks seisuks 5:3. Seejärel tempo küll aeglustus, kuid võõrustajad kasutasid oma koduväljaku eelise hästi ära ja kümme minutit enne poolaja lõppu oli seis juba 14:5. Tallinnal oli selgelt raskusi rünnakul realiseerimisega ja garderoobi mindi eestlaste kaotusseisul 9:19.

Teise poolaja algus kulges mõlema võistkonna jaoks resultatiivselt, kuid kümnest väravast lähemale Tallinnal saada ei õnnestunud. Danil Gumyanovi ja Kalev Küti väravate järel oli tablool seisuks 17:27. Võõrustajate rünnakuefektiivsus oli sel hetkel 70 protsendi juures, kui Eesti tiimil oli sama näitaja 40.

Lõpuks saigi pealinlastele saatuslikuks suur möödavisatud visete arv, milleks jäi 27, vastastel seevastu 14. Lõppseisuks vormistas Akos Bendicsek Tšehhi klubi poolt vaadatuna 38:27.

Mängu resultatiivseimad olid TJ Sokoli poolt Hajko üheksa (kümnest viskest) ja Bendicsek kaheksa tabamusega (13 viset). HC Tallinna eest viskasid Volodõmõr Štšerban viis (14 viset) ja Uladzislau Barylau kuus väravat (11 viset).

Võistkonnad kohtuvad juba pühapäeval samas kohas ja samal ajal uuesti, kuna Eesti tiim otsustas tänavu oma kodumängu finantskaalutlustel maha müüa. Edasipääseja selgub kahe mängu kokkuvõttes.

Euroopa karikasarja teises ringis asuvad võistlustulle ka Põlva Serviti ja Viljandi HC, kes loosi tahtel omavahel vastamisi lähevad.

HC Tallinna kohtumised Euroopa karikasarjas:

17.09 kell 14.00 - TJ Sokol Nove Veseli - HC Tallinn 38:27 (19:9)

18.09 kell 14.00 - HC Tallinn - TJ Sokol Nove Veseli

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles