R, 7.10.2022

Red Bull jahib F1-sarja üht kõige kuumemat nime

Postimees Sport
Red Bull jahib F1-sarja üht kõige kuumemat nime
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Nyck de Vries.
Nyck de Vries. Foto: MASSIMO PINCA/REUTERS/SCANPIX

Nyck de Vries on vormel 1 maailmas praegu üks kõige kuumemaid nimesid. Eelmisel etapil Monzas F1-debüüdil Williamsiga punktikohale tõusnud hollandlane võib järgmisel hooajal sõita AlphaTauris. De Vries kinnitas, et Red Bulli nõunik Helmut Marko on temaga juba suhelnud.

De Vries’i populaarsust kinnitab tõsiasi, et ta on tänavu testinud mitut vormelit ning sel nädalal istub ta ka Alpine’i F1-autosse. Seega on temast huvitatud kolm meeskonda: Williams, AlphaTauri ja Alpine – kõigil on järgmise hooaja nimistust puudu üks sõitja.

«Ma ei tea, kas ma olen nii luksuslikus olukorras, et saan valida. See on suuresti minu kontrolli alt väljas,» ütles De Vries Hollandi meediale. «Olen Alpine'iga ühenduses olnud juulist saati ja lähen järgmisel (sel – toim.) nädalal Budapestis nendega testima. Ma lendan sinna esmaspäeval. Ja nagu meedia teatas, sõitsin reedel Austriasse Helmut Markoga kohtuma.»

Samas, diil Williamsiga ehk meeskonnaga, kellega ta on kõige pikemalt läbirääkimisi pidanud, oleks tema jaoks loogiline samm. Kosilaste huvi üle ta aga kurtma ei pea ning 27-aastasel hollandlasel tuleb vaid loota, et mitme vahel valides ta lõpuks tööta ei jää.

«Tuleb oodata ja vaadata, kuidas olukord järgmistel päevadel ja nädalatel areneb. Nagu ma ütlesin, pole see täielikult minu kätes,» lisas ta.

Eelmisel nädalal sai teatavaks, et AlphaTaurile huvi pakkunud ameeriklane Colton Herta 2023. aastal Vormel 1-s kindlasti ei stardi. Peamiselt on selles süüdi asjaolu, et ameeriklasele ei anta F1s sõitmiseks vajalikku FIA superlitsentsi. Sarjas sõitmiseks on vaja 40 punkti, kuid Herta on USA IndyCar sarjas suutnud neid koguda 32.

Märksõnad
Tagasi üles