CORNER 1 ⟩ Motoringrajaässa Jüri Preobraženskiga pikast bensiinilõhna sees möödunud karjäärist

Postimees Sport
Copy
Jüri Preobraženski.
Jüri Preobraženski. Foto: Erakogu

Ehkki taskuhääling «Corner 1» on pikalt keskendunud võidusõidumaailma kuninglikule sarjale vormel 1, siis on tegijatel juba pikka aega soov kajastada rohkem Eesti mootorisporti. Intervjuu kunagise motosportlase Jüri Preobraženskiga on selle mõtte esimene vili!

Preobraženski on mees, kes on teinud peaaegu kõike, mida Eesti mootorite maailmas võiks ette võtta. Ta võitis näiteks motoringrajasõidus kaks Kalevi suursõitu, taltsutas krossitsiklit ning jõudis ka vormeli rooli.

Saatekülalise karjäär viib kuulaja legendaarselt Pirita ringrajalt, kus Preobraženski teekond alguse sai, Ungarini välja. Kuidas ta üldse mootorisporti jõudis? Kes olid ta eeskujud? Kuidas käis mootorispordielu 1970. ja 1980. aastatel motoklubides ning kuidas suutsid eestlased teha välismaistest Yamahadest kiiremaid sõiduvahendeid?

Preobraženskiga vesteldes ei saa üle ega ümber ka Kalevi suursõidust, mida ta on mitu korda korraldanud. Ja mõistagi ka sellest, et kuigi sõidumees võis kukkuda, oli tal kombeks kohe sadulasse tagasi hüpata ning pahatihti ei takistanud kukkumised poodiumile jõudmist.

Saate vedajateks on vormelimaailma entusiastid Art-Peeter Roosve ja Janar Saharenko, kes on vormelisõpradele ehk tuntud kui Facebooki lehekülje «Corner 1 Eesti» haldajatena.

Head kuulamist!

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles