P, 5.02.2023

Elus on kolm kindlat asja: surm, maksud ja Hispaania korvpallikoondis jõuab tippu

Ville Arike
, reporter
Elus on kolm kindlat asja: surm, maksud ja Hispaania korvpallikoondis jõuab tippu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sugugi mitte soosikuks peetud Hispaania koondisele maitses EMi kuldmedali võitmine seda magusamalt.
Sugugi mitte soosikuks peetud Hispaania koondisele maitses EMi kuldmedali võitmine seda magusamalt. Foto: Imago/Pawel Pietranik/Scanpix

Euroopa korvpallimeistriks krooniti Hispaania, kes esitas pühapäeval Berliinis peetud finaalis Prantsusmaa vastu väga veenva partii ja võitis 88:76. Lisaks mängijatele tähendas see peatreener Sergio Scariolo triumfi.

«Vaatasin täna Sloveenia ja Serbia mängu ning mõtlesin: kas peaksin seda edasi vaatama ja nautima või lülitama välja, et mitte sattuda depressiooni?» küsis Scariolo portaali basketnews.com ajakirjanikult veidi enam kui kuu aega tagasi, pärast kontrollmängus saadud 76:78 kaotust Leedult. Hispaania oli tolleks hetkeks võitnud neljast kontrollmängust vaid ühe.

EMi eel rääkisid kõik viimasteks NBA väärtuslikemateks mängijateks valitud serblasest Nikola Jokić​ist ja kreeklasest Giannis Antetokounmpost, samuti nendega sama masti sloveenist Luka Dončić​ist. Hispaaniat, kus suurem osa pikka aega kulda ja karda võitnud staaridest oli (koondise)karjääri lõpetanud või jäi vigastuse tõttu eemale, ei pakkunud keegi nelja paremagi sekka.

Märksõnad
Tagasi üles