R, 7.10.2022

Liikumisvõime kaotanud laste toetuseks jookseb rekordarv noori

Toimetas Ville Arike
Liikumisvõime kaotanud laste toetuseks jookseb rekordarv noori
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Heategevuslikul teatejooksul osalejad mullu Rakveres.
Heategevuslikul teatejooksul osalejad mullu Rakveres. Foto: Marianne Loorents/Virumaa Teataja

Reedel EOK spordinädala avaüritusena toimuvale heategevuslikule teatejooksule on registreerunud rekordarv osavõtjaid. Liikumisvõime kaotanud laste heaks jookseb enam kui 12 200 õpilast 28 erinevas paigas üle Eesti.

Heategevusliku teatejooksu eestvedaja Erik Pallase sõnul on teatejooks kasvanud Eesti suurimaks koolinoorte spordiürituseks. «Jooksurõõm on vallutanud kogu Eesti. Tänavu on teatejooksule registreerinud üle 12 200 õpilase, mis tähendab ühtlasi osalejate rekordit. Paljudes koolides on teatejooksul osalemisest saanud omaette traditsioon, mida ootavad nii õpilased kui ka õpetajad,» rääkis Pallase pressiteate vahendusel.

Tänavu juba 17. korda toimuval teatejooksul saab erinevates paikades osaleda nii staadionidel, parkides kui ka linnakeskustes. Mitmed sportlased, kohaliku spordiliikumise eestvedajad ja toetajad avavad toimumiskohtades teatejooksu ning viivad läbi ka soojendusvõimlemist.

Näiteks Tallinnas Kadrioru staadionil avab teatejooksu OM- ja MM-finaalides jooksnud kergejõustiklane Rasmus Mägi, Valgas kurtide olümpiavõitja kaugushüppes Tanel Visnap.

Teatejooksul on oluline osavõtt ja kaasamõtlemine, võitjaid ei selgitata. «Teatejooksu ja laiemalt ka spordinädala eesmärk on pakkuda noortele võimalust tunda rõõmu liikumisest ja tervislikest eluviisidest, ning seeläbi populariseerida sportlikke eluviise. Lisaks annab Teatejooks panuse Haapsalu neuroloogilise rehabilitatsioonikeskuse toetusfondi kaudu liikumisvõime kaotanud laste heaks. See omakorda õpetab noori hoolima inimestest enda ümber ja ühiskonnas ning hindama heategemise tähtsust,» lisas Pallase. 

Jooksevad kaheksaliikmelised võistkonnad, iga jooksja peab läbima 200 kuni 400 meetri pikkuse distantsi. Iga kool saab välja panna piiramatul arvul võistkondi.

Täiskasvanud saavad teatejooksul osalevate laste panust ning Haapsalu neuroloogilise rehabilitatsioonikeskuse tegevust toetada, helistades heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot) või tehes ülekande HNRK Toetusfond SA kontole SEB pangas EE451010220268957228 märksõnaga «Teatejooks». Rohkem infot kodulehel www.hnrk.ee/toetusfond.

Märksõnad
Tagasi üles