JÄRELVAADATAV Tiidrek Nurme teenis rajarekordiga Paide-Türi rahvajooksu võidu

Postimees Sport
Copy

Pühapäeval toimus Paide-Türi rahvajooks, mis on üks vanemaid rahvajookse Eestis ning ainuke ühest linnast teise toimuv jooks. Tänavu võitis 13,5 km põhidistantsi Tiidrek Nurme.

Paide-Türi rahvajooksu põhidistantsil ei olnud võitjas suurt kahtlust. Pärast teist vahefinišit tegi vahespurdi Tiidrek Nurme, kes jättis kõik konkurendid kaugele maha. Lõpuks oli Nurme lõpuaeg 40.09,8 mis tähistab ka uut võistluste tippmarki. Eelmist rekordit parandas Nurme enam kui 20 sekundiga.

Teine koht põhidistantsil kuulus Karel Hussarile, kes suutis Nurmega kõige kauem kaasas joosta. Hussari ajaks märgiti 41.10,1. Poodiumile mahtus veel viimast hooaega profisportlasena tegev Roman Fosti (42.13,8).

Üllatuslikult ei suutnud võidu eest heidelda Ibrahim Mukunga, kes teenis esimeses kahes vahefinišis esikoha, ent lõpuks leppis viienda positsiooniga.

Enne võistlust:

Tänavu toimub rahvaspordiüritus 40. korda, tegemist on Järvamaa suurima ja olulisima spordiüritusega. Sel aastal osalevad ka Eesti tipud Roman Fosti, Tiidrek Nurme, Kaur Kivistik ja Karel Hussar.

Lisaks on stardis teatevõistkond, kuhu kuuluvad mehed, kes kunagi rahvajooksul võidutsenud, sh esimene võitja Viljo Emajõe. Lisaks Emajõele on meeskonnas Margus Pirksaar, Toomas Tarm, Vjatšeslav Košelev, Rein Valdmaa, Ahto Tatter, Vello Misler, Aleksei Markov, Üllar Matt ja Keio Kits. Neist vanim jooksja on 61-aastane, noorim veidi üle 30-aastane. Teatevõistkond stardib koos Paide-Türi distantsil osalejatega, nende ajavõtukiip on teatepulga küljes. Iga mees jookseb veidi üle kilomeetri.

Otseülekanne algab kell 12.15 eelinfo ja jooksu sissejuhatusega nii Türi staadionilt kui ka Paide stardist. Kell 13.00 on Türi jooks ehk 5 km distants. Seejärel keskendub ülekanne 13,5 km pikkuse distantsi ehk Paide-Türi jooksu kajastamisele. Stardipauk kõlab kell 13.30.

Lisainfot vaata SIIT.

Tagasi üles