K, 29.11.2023

BMW ei taha F1-sarja. Miks?

Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Facebook
Comments
Sel pildil sõidab Juan Pablo Montoya Monaco ringrajal Williamsi vormeliga, mille päras andis jõudu BMW mootor.
Sel pildil sõidab Juan Pablo Montoya Monaco ringrajal Williamsi vormeliga, mille päras andis jõudu BMW mootor. Foto: Eric Gaillard/Reuters/Scanpix

BMW mootorispordiosakonna juht Andreas Roos sõnas, et nemad ei huvitu võidusõidumaailma kuninglikust sarjast vormel 1.

Roosi sõnul tuleb F1-küsimusele otsa vaadata kaine pilguga. «Et osaleda, on vaja investeerida palju raha ning enne kui midagi tagasi tuleb, on vaja pikka aega edukalt võistelda. 

Oleme oma praeguste projektidega rahul. Keskendume elektrimootoritele, üleminekule uuele energiale. LMDh-klass on selleks ideaalne ning me ei pea ootama 2026. aastani, mil F1-maailm sinna suunda liigub,» vahendas tema sõnu Motorsport-Total.

Nimelt teatas BMW paar päeva tagasi, et osaleb alates 2024. aastast kestussõidu MM-sarjas WEC. Otsust kommenteerides ütles Roos: «Võrreldes LMP1-klassi ajastuga on reeglid muutunud ning nüüd saab WECis sõita normaalse eelarvega. See, hübriidtehnoloogia kasutamine ja soov muuta sari täiselektriliseks on meie jaoks ideaalne.»

Kui BMW pole F1-sarjast huvitatud, siis kaks teist Saksamaa legendaarset autobrändi Porsche ja Audi küll. Esimeste tehing Red Bulliga lagunes koost, kuigi tundus olevat juba kivisse raiutud. Audi tuleb 2026. aastal vormel 1 kindlasti mootoritarnijana, ehkki käivad jutud, et nad ostavad osaluse Sauberi tiimis, mis sõidab praegu Alfa Romeo nimega.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles