K, 30.11.2022

Motomehed tõid Eestile Rahvuste krossil kolmanda koha

Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Motomehed tõid Eestile Rahvuste krossil kolmanda koha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eestlased Rahvuste krossil.
Eestlased Rahvuste krossil. Foto: Wsc

Eesti külgvankrite rahvuskoondis koosseisus Kert Varik/Lari Kunnas, Gert Gordejev/Kaspars Stupelis ja Tanel Reesna/Sten Niitsoo tulid täna Tšehhis Kramolinis Rahvuste krossil kolmandaks.

Esimeseks tuli Holland (13 punkti) ning teine koht Suurbritannia (29 p) jäi Eestist vaid kolme punkti kaugusele, vahendab Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni pressiteade. Neljandaks tulnud belglasi (33 p) edestas Eesti vaid ühe silmaga.

Ülipingelises esimeses sõidus tegid tugeva ja stabiilse sõidu Gordejev/Stupelis ja Reesna/ Niitsoo, kes olid vastavalt 8. ja 14. Riikide arvestuses oli Eesti esimese sõidu järel 6.

Varik/Kunnas tegid teises sõidus suurepärase stardi, olles neljandad. Lõpuks ületasid nad finišijoone teisena.

Suurepärase sõidu tegid ka Gordejev/Stupelis, kes stardis küll nii ees ei olnud, kuid tegid sõidu jooksul mitmeid suurepäraseid möödasõite ja tõusid lõpuks viiendaks. Eesti meeskond oli enne viimast sõitu kolmandal kohal.

Tänavu MM-sarjas hõbeda saanud Varik/Kunnas juhtisid kolmandat sõitu, langesid siis kolmandaks, kuid võitlesid lõpuni esimese-teise koha nimel. Reesna/Niitsoo jõudsid finišisse 16. kohal.

Kokkuvõttes tegi külgvankrite meeskond seda, mida lubas: tõid ära medali!

«Päev oli pingeline. Esimeses stardis oleksin peaaegu külili pannud, üks konkurent suretas masina välja ja jäin tema taha kinni, nii et pidin tagant tulema hakkama,» rääkis Gordejev. Ta lisas, et esimene sõit oli ta veidi kange ja krampis ning ettevaatlikkusele sundis ka kohustus kindlalt punktid koju tuua. «Teises sõidus noppisime ükshaaval eessõitjaid ja olime lõpuks viiendad, sellega võib rahul olla.» Gordejev kiidab tiimikaaslasi Reesnat ja Niitsood, kes tegid väga stabiilsed ja enda kohta head tulemused. Samuti toetajaid ja abilisi, kes andsid kohapeal tipptasemel panuse.

«Tahtsime lätlastele kindlasti ära teha, aga kolmas koht tuli ülinapilt, belglasi ei pannud me selja taga üldse tähelegi,» ütles Varik. Nagu Gordejevile ei olnud ka talle inglaste stabiilne ja tugev sõit täna üllatuseks. «Neil oli sellel raskel rajal vasakpoolsete korvidega eelis, sest said erinevalt parempoolsetest sõita rohkem sileda peal,» märkis ta.

Oma võistluspäeva kohta ütles Varik, et alguses ei olnud head tunnet sees, ilmselt kimbutab veel haigus, aga kui võistluseks läks, sai ta end käima. «Võitsime küll teise stardi, aga rajal on üks raske mägi ja seal oli lihtsam sõita neil, kes tagant tulid, kes said vaadata, mis soont see hull seal ees valib,» ütles ta. «Mingil hetkel võtsin natuke tagasi, mõeldes, et see on võib-olla minu viimane sõit ja ma ei taha siit helikopteril viiduna lahkuda.»

Quadide koondis pidi leppima 12. kohaga

Quadide esimene sõit algas eestlastele väga lootusrikkalt, sest viiekordne Euroopa meister Kevin Saar heitles südilt esimese-teise koha peale, kuid veidi enne lõppu pidi ta siiski tehniliste probleemide tõttu katkestama ning Eesti sai parima tulemusena Priit Järvloo 22. koha. Saarele läks kirja 30. koht.

Riikide arvestuses oli Eesti pärast esimest sõitu 14.

Quadide teine sõit peatati kahjuks punase lipuga meie koondise noorima liikme, 27. kohal olnud Mihkel Salujõe kukkumise tõttu. Järvloo oli sõidus 23., Eesti meeskond langes pärast teist sõitu 15. positsioonile.

Kolmandasse sõitu läks Saar varutsikliga. Ta pidas taas maha südi heitluse, olles sõidu alguses seitsmes, kuid tõustes siis neljandaks ning jälitas terve sõidu vältel täna üllatussõitu teinud belglast Randy Naveaux’d, kuid kätte teda ei saanud ning lõpetas sõidu neljandal kohal. Salujõe ei startinud, sest viidi haiglasse kontrolli ja jäeti igaks juhuks ööpäevaks arstide jälgimise alla.

Eesti teenis kokku 106 punkti ning lõpetas 12. kohaga. Võistluse võitis ülivõimsalt USA (7 p) Iirimaa (36 p) ja Prantsusmaa ees (43 p).

Märksõnad
Tagasi üles