VIDEO ⟩ Neli kaugviset tabanud Kullamäe säras Leedu liigadebüüdi teisel poolajal

Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Kristian Kullamäe (palliga) Panevėžyse Lietkabelise särgis.
Kristian Kullamäe (palliga) Panevėžyse Lietkabelise särgis. Foto: lkl.lt

Eesti korvpallikoondise üks liidreid Kristian Kullamäe alustas Leedu kõrgliigakarjääri hästi. Ta viskas 14 punkti ja aitas leivaisa Panevėžyse Lietkabelise võidule.

Tänavu ka Euroopa tugevuselt teises-kolmandas eurosarjas EuroCup osalev Lietkabelis alistas koduseinte toel 86:74 Pieno žvaigždėsi. Vastastest visati pisut rohkem punkte igal veerandajal.

Kohtumises 20 minutit ja 49 sekundit mänguaega saanud Kullamäe ei visanud esimesel poolajal küll ühtegi punkti, aga see-eest leidis kaaslasi resultatiivsete söötudega. Teise 20 minuti jooksul tabas tagamees neli kaugviset ja ühe kahepunktiviske. Võitjate ridades viskasid temast rohkem punkte vaid Gabrielius Maldūnas (16) ja Benas Griciūnas (15).

Lõpuks jäi Kullamäe protokolli veel viis lauapalli ja neli resultatiivset söötu. Samuti tegi ta kolm pallikaotust, sai kaks kulpi, tegi ühe vaheltlõike, ühe isikliku vea ja tema vastu tehti üks isiklik viga.