K, 7.12.2022

Kogemuse võrra rikkamaks saanud Malõgina loodab, et Tallinna WTA turniiril jääb võit Eestisse

Karl-Joosep Küngas
Kogemuse võrra rikkamaks saanud Malõgina loodab, et Tallinna WTA turniiril jääb võit Eestisse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Elena Malõgina.
Elena Malõgina. Foto: Konstantin Sednev

Tallinna WTA turniirile tänu vabapääsmele pääsenud Elena Malõgina (WTA 400.) oli esimene eestlanna, kes põhitabelis konkurentsi astus. Talle seisis vastu valitsev olümpiavõitja Belinda Bencic (WTA 14.) ning võiduks pidanuks Eesti meister üle enda varju hüppama.

Juba avasett näitas, et Bencic tuli asja väga tõsiselt võtma. Šveitslanna loovutas Malõginale ainult 12 punkti ning võitis avaseti kuivalt 6:0. Õnneks ei lasknud Eesti meister pead norgu ning jätkas paari saja inimese ees võitlust.

Teises setis suutiski Malõgina veidi elevust tekitada. Ta murdis avageimis šveitslanna pallingu ning publik elas tema punktivõitudele elavalt kaasa. Bencic siiski üllatusel sündida ei lubanud ning võitis teise seti lõpuks 6:2. Nõnda lõppes Malõgina WTA põhiturniiri debüüt ühe matšiga.

Malõgina võttis Tallinna WTA turniiri, kui head kogemust tulevikuks. Ta nägi reaalselt, milline on maailma tipptase. «Ma nautisin täielikult seda kogemust. Olin esialgu küll närvis, ent lõpuks oli see suurepärane kogemus,» lausus Malõgina pärast kohtumist Eesti ajakirjanikele.

Kohtumise ajal püüsid Eesti kolmas reket rahu säilitada, sest teda oli vaatama tulnud ikkagi palju inimesi ning sellise publiku ees mängimine nõuab harjumist. Mängu ajal oli tal enda jaoks ka märkmik, kust ta luges näpunäiteid, mida oli varasemalt matši tarbeks kirja pannud.

Olgugi, et Malõgina jaoks on nüüd üksikmängus turniir lõppenud, siis Tallinna WTA turniiril osaleb ta koos Maileen Nuudiga ka paarismängus. Üksikmängu osas loodab Malõgina, et üks eestlannadest suudaks turniirivõidu koju tuua. Seda, kas seda teeb Anett Kontaveit või Kaia Kanepi, ei osanud Malõgina ennustada.

Märksõnad
Tagasi üles