L, 9.12.2023

GALERII JA BLOGI ⟩ Eesti vs Läti! Kanepi tõi mängu Ostapenkoga murrangu ja jõudis teise ringi

Postimees Sport
Copy

Tallinna WTA-turniiri avaringi oodatuimas lahingus kohtus Kaia Kanepi (WTA 32.) Läti esireketi Jelena Ostapenkoga (WTA 17.) ja võitis 4:6, 6:4, 6:0. Postimees vahendas mängu käiku otseblogis.

Enne mängu

25-aastasel lätlannal jäi eelmise nädalaga seljataha pikk turniir Soulis. Ta jõudis Lõuna-Koreas finaali, kus tuli tunnistada Jekaterina Aleksandrova 7:6 (4), 6:0 paremust. Hiljem selgus, et Ostapenkot segas jalamure.

«Ma ei saanud finaalis vigastada, see juhtus varem. Finaalis hakkas rohkem valu tegema. Sellepärast ei suutnud ma ka lõpuni võidelda. Tahtsin muidugi võita, aga see oli keeruline,» selgitas Ostapenko eilse treeningu järel kodumaa meediale.

Probleem on piisavalt väike, et Tallinnas siiski platsile tulla. «Ma ei pane endale mingit pinget, sest olen inimene. Lend kestis üle 20 tunni, oli päris keeruline,» arutles ta. «Olen Kanepiga mõned korrad mänginud. Tean, kuidas ta tegutseb ja mida oodata. Muidugi on tal kodupubliku ees mängides eelis. Samas võib ta ka veidi närvis olla.»

WTA tuuril on eelnevalt kohtutud korra, 2018. aastal Eastbourne'is võitis 6:3, 7:5 lätlanna. Samas 2020. aasta suvel jäi naabritevahelises maavõistluses 6:3, 6:4 peale Kanepi.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles