T, 6.12.2022

JÄRELVAADATAV ⟩ Kõrgseltskonda naasnud Võru alistas Pärnu

Postimees Sport
Kõrgseltskonda naasnud Võru alistas Pärnu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Tänavusel hooajal saavad võrkpallisõbrad üle aastate kõrgeimal tasandil taas kaasa elada Barrus Võru VK tegemistele, kes võõrustas täna Pärnu võrkpalliklubi ja võitis 3:1 (19:25, 25:17, 25:21 ja 25:17).

Liigatabelis on Võrul seega kirjas kolm punkti, mis annab neile ka esikoha. Eile alistas Selver/TalTech liiga avamängus 3:2 tiitlikaitsja Tartu Bigbanki ja hoiab Võru järel teist kohta. Läti klubid peavad esimesed mängud järgmisel nädalavahetusel.

Järgmine kohtumine peetakse 5. oktoobril samuti Võru spordihoones, kui kell 19.00 võõrustab Barrus Selver/TalTechi.

Barruse resultatiivseimaks tõusis täna ameeriklane Matthew Slivinski 15 punktiga (+4). 11 silma punkti (+1) lisas Devin Põlluste ja kümme (+3) Rasmus Meius. Võru vastuvõtt oli 62 protsenti, rünnak 36 protsenti, blokiga teeniti 13 punkti (neli blokki pani Sten Perillus) ning servijoone tagant saadi neli punkti ja eksiti 16 servil.

Pärnu meeskonna edukaim oli 13 punktiga (-2) Kaur Erik Kais, 12 punkti (-2) panustas Tony Tammiksaar ja kümme (+0) Ivory Õuekallas. Pärnu vastuvõtt oli 71 protsenti, rünnak 33 protsenti, blokiga saadi kaheksa punkti nagu ka serviga (vigu tehti 21).

Oliver Lüütsepa juhendatav Võru suutis pärast kaotatud avageimi oma mängu paremini käima saada, domineerides viimast vaatust juba väga kindlalt. Suurt tuge saadi ka saalis olnud häälekalt publikult. «Mul on hea meel selle tulemuse ja selle mängu ja selle vahva publiku üle. Ärevus oli sees enne, et kuidas kõik õnnestub, aga arvan, et täna võib rahul olla,» sõnas Lüütsepp mängujärgses teleintervjuus.

«Olime alguses selgelt närvis, meestel oli time-out'i ajal külm higi otsa ees ja mõnel mehel käsi natuke värises. Aga see käib asjaga kaasaas ja õnneks me saime sellest üle. Kosusime, natukene rahunesime, teises geimis tuli hoopis teine mäng ja kokkuvõttes me mängisime väga kannatlikult. Kui vaadata rünnakuvigade arvu, siis on selge, et meie olime kannatlikud, omavigu ei teinud ja lasime vastasel eksida. Ma arvan, et see oli mängu võti. Tahaks realiseerimisprotsenti suuremaks, aga teeme tööd ja näeme vaeva ja täna oleme rahul selle tulemusega,» lisas peatreener, kes tunnustas eraldi libero Cris Karlis Leppa, kes vaatamata sõrmevigastusele otsustas siiski mängida. «Ta võttis ise endal üleeile kipsi maha ja ütles, et lähme mängime. Väga hea meel, et see sõrm terveks jäi, müts maha selle Saaremaa mehe ees.»

Pärnu meeskonna peatreener Toomas Jasmin tegi täna selles rollis debüüdi. Ta tõdes, et vastasel oli veidi rohkem kogemust. «Olin tegelikult selleks valmis, et esimese geimi suutsime hästi mängida ja seejärel kukkusime täiesti ära. Kuna tegu on noorte poistega, siis paraku tuleb selliseid hetki ette. Võib-olla oli Võrul grammi võrra rohkem seda kogemust ja muidugi ka koduseinad, mis aitavad selliste pikkade pallivahetuste puhul,» kommenteeris ta oma esimest mängu peatreenerina.

Enne mängu:

Barrus Võru VK peatreener Oliver Lüütsepp ütles esimese kodumängu eel, et enim teevad muret vigastused. «Mure on see, et ei saa täies koosseisus mängida, lätlasest diagonaal Edvarts Buivids pole mänguvlamis, tal oli suvel operatsioon ja pole veel taastunud. Aga see oli meile teada mure ja oleme sellega arvestanud. Enne Gutmanni turniiri murdis aga libero Cris Karlis Lepp sõrmeluu, see on probleeme vamistanud, sest ta on tähtis lüli meeskonnas. Nüüd peame lappima seda positsiooni nurkadega ja oleme Jarek Jänese duubelmeeskonnast seetõttu appi kutsunud,» kirjeldab juhendaja hetkeseisu, ent leiab ka positiivset.

«Positiivne on see, et see, kust me 1,5 kuud tagasi alustasime ja kuhu tänaseks oleme jõudnud, on nagu öö ja päev. Oleme väga suure sammu edasi teinud. Esimesed pallitrennid olid ikkagi üsna kohutavad ja hea on näha, et hetkel oleme hooajaks valmis, kui vigastused välja arvata.»

Esimese vastase ehk Pärnu meeskonna tegemisi veel ülemäära palju analüüsitud pole, sest meeskond on alles komplekteeritud, kui sel nädalal liitus kaks brasiillast. «Keskendume rohkem oma asjadele, pole uusi mehi ju veel näinudki. Usun, et Richard Voogel ja Kaur Erik Kais püüavad mängu üsna kiireks ajada, aga eks me peame mängu ajal kohanema,» lisas Lüütsepp, kes loodab, et Võru inimesed leiavad tee saali meeskonda toetama ja tekib ühtne kogukonnatunne. «Väike värin ja ootusärevus on hinges ikka, sest ei oska aimata, kui palju inimesi avamängule tuleb. Aga ma tõesti loodan, et me suudame end Võru inimeste jaoks atraktiivseks mängida.»

Pärnu VK peatreenerina pühapäeval debüüti tegev Toomas Jasmin ütles, et meeskonna üheks iseloomustajaks võiks saada emotsionaalsus. «Kontrollmängudest Soomes jäi hea mulje, olek platsil võistkonnana oli parem kui Pärnus peetud kohtumistes, aga seal olid Jörgen Vanamõisa ja Allar Keskülla puudu. Nüüd on nemad samuti tagasi ja saame ehk emotsooni uuesti üles. Emotsionaalne mäng võiks meie meeskonda hakata iseloomustama küll, sest hetkel kindel liider puudub ja tiimi ühtne mäng ja kokkuhoid võiks meid aidata,» rääkis Jasmin.

Meeskonnaga alles hiljuti liitunud brassiillased juhendaja sõnul veel nädalavahetusel ei mängi. «Peame Eesti poistega hakkama saama.»

Jasmini sõnul näitasid hooajaeelsed mängud, et hädas ollakse oma serviga. «Liiga palju eksimusi tuli sisse. Rahul saab aga olla kaitsemänguga, millega oleme ka palju tööd teinud, et pallid mängus püsiks.»

Peatreenerikarjääri esimese mängu eel Jasmin veel suurt ärevust ei tunne. «Eks see tuleb mängueelsel ööl sisse. Aga ootan huviga esimest kohtumist ja loodan, et see tuleb võistluslik ja et kummalegi poole poleks tulemus 3:0. Usun, et meie ja Võru oleme üsna võrdsed meeskonnad ja see lubaba tasavägist mängu oodata,» lisas peatreener.

Märksõnad
Tagasi üles