Latvala tahab, et Rovanperä keskenduks Tänakule

Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Copy
Kalle Rovanperä.
Kalle Rovanperä. Foto: Toyota GAZOO Racing

Toyota rallitiimi pealik Jari-Matti Latvala tahab, et MM-sarja üldliider Kalle Rovanperä keskenduks sel nädalal sõidetaval Uus Meremaa MM-etapil Ott Tänakule, mitte ralli võidu jahtimisele.

Kolm võistlust enne hooaja lõppu on esimest MM-tiitlit jahtiva Rovanperä edu 2019. aasta maailmameistri Tänaku ees 53 punkti, kui laual on maksimaalselt 90 silma. Kui soomlane suudab maakera kuklapoolel teenida eestlasest vähemalt kaheksa punkti enam, on heitlus läbi: Rovanperä kindlustab tiitli.

«Ta ei vaja võitu,» ütles endine tippsõitja Latvala DirtFishile Rovanperä kohta. «Ta puhastab teed ja see pole lihtne. Eriti palju on kruusa Whaanga Coasti ja Te Akau katsetel. Kui sajab, on veidi lihtsam, aga ta kannatab ikkagi.

Kalle jaoks on kõige olulisem hoida pea külmana ja mitte liigselt muretseda. Isegi kui ta ei lõpeta poodiumil, pole see probleem. Ta lõpetab esiviisikus, kui sõidab oma tavapärasel tasemel.

Kalle peab ainult Tänakul silma peal hoidma. Ta peab keskenduma Tänaku sõidule ja oma esitust selle järgi kohandama.»

Pärast Eesti aja järgi täna hommikul sõidetud 1,78 km pikkust avakatset on Tänak liider ja Rovanperä kuues, kaotades meie mehele 2,6 sekundit. Õige ralli hakkab pihta Eesti aja järgi täna õhtul kell 22.33 ning seda on võimalik Postimehe vahendusel jälgida nii tekstipõhise otseblogi kaudu kui ka ralliraadio vahendusel. Mõlemale saab ligi SIIT.

Tagasi üles