N, 1.12.2022

Tänak viitas karjääri jätkumisele: loodan Rovanperäle tulevatel aastatel vastu saada

Postimees Sport
Tänak viitas karjääri jätkumisele: loodan Rovanperäle tulevatel aastatel vastu saada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ott Tänak.
Ott Tänak. Foto: Nikos Katikis/Dppi/Scanpix

Uus-Meremaa rallil jääb veel sõita neli kiiruskatset, ent Ott Tänak (Hyundai) näib olevat leppinud, ent tänavune MM-tiitel kuulub Kalle Rovanperäle (Toyota).

Viimasele päevale läheb Rovanperä vastu liidrina. Ta edestab tiimikaaslast Sebastien Ogier'd 29 ja Tänakut 46,4 sekundiga. Eile 22. sünnipäeva tähistanud soomlane vajab tiitli kindlustamiseks eestlasest vähemalt kaheksa, võidu korral seitse punkti enam.

Virtuaalselt, praeguse seisuga, teeniks Rovanperä 25, Tänak 15 silma. Punktikatsel on laual veel viis silma. 

Tänak on ralli jooksul juba eelnevaltki viidanud, et ligi 13 aastat noorem kolleeg liigub vääramatult üldvõidu suunas. Viimase päeva eel jagas ta Rovanperä suunas veel kiitust.

«Pole küsimustki – ta on tänavu teinud suurepärast tööd. Ta rebis juba hooaja alguses väga edukalt eest. Sellel poisil on juba korralik ajalugu ja teda ootab suur tulevik,» arutles Tänak intervjuus All Live'ile.

«Aga muidugi ei taha ma sellega leppida, nii et loodetavasti suudame tuleval hooajal end tagasi tippu võidelda. Aga tänavu on Rovanperä teinud kindlasti hiilgava aasta.»

Võistluse eel viitas Tänak, et ta peab tõsiselt mõtlema, kas tuleval hooajal üldse karjääri jätkata. Äsjane avaldus annab aga lootust, et 2019. aasta maailmameister ei riputa kiivrit varna.

Uus-Meremaa ralli viimasele päevale läheb Tänak vastu suuremate ootusteta. Läbida jääb vaid 31,18 km jagu kiiruskatseid, puhta sõiduga pole Toyota sõitjaid reaalne püüda.

«Täna on meil sama auto, tempo pole lihtsalt piisav. Peame lihtsalt lõppu jõudma,» tõdes Tänak, et jätkuvalt teeb muret Hyundai i20 auto ülekanne. «Mida raskemad on olud, seda suuremad on meie probleemid. Loodetavasti on täna olud stabiilsemad.»

Uus-Meremaa ralli otsustavatel hetkedel saab silma peal hoida siit!

Märksõnad
Tagasi üles