Valusa kaotuse saanud Kalju süda murdus üleminutitel kaks korda

Henry Lääne
, Sporditoimetuse juht
Levadia ründaja Liliu murdis Kalju südame esimesena.
Levadia ründaja Liliu murdis Kalju südame esimesena. Foto: Facebook @fcilevadia

Jalgpalli Eesti meistriliigas käib kolmanda koha nimel tuline heitlus Nõmme Kalju ja Paide Linnameeskonna vahel. Tänaste mängudega haaras ohjad Paide.

Tänavu eurosarjas Eesti klubidest parimat minekut näidanud Karel Voolaidi hoolealused alistasid täna koduväljakul 2:0 Narva Transi. Väravad kanti Kristofer Pihti ja Sergei Mošnikovi nimele.

Kolm punkti tõstsid nad kolmandaks, sest Kalju kaotas koduväljakul 0:1 Tallinna FCI Levadiale. Kohtumise otsustavad hetked sündisid siis, kui 90 minutit olid täis tiksunud.

Esmalt viis kunagine Kalju staar Liliu Levadia 93. minutil juhtima. Kaks minutit hiljem teenis Kalju penalti, kui samuti kunagi nende ridades mänginud keskkaitsja Maximiliano Ugge mängis karistusalas käega ja saadeti teise kollase kaardiga duši alla.

Ehkki Kaljul oli kuldne võimalus vähemalt viigipunkt võtta, siis Kaspar Paur lõi 97. minutil 11 meetri karistuslöögi üle.

Kuus vooru enne hooaja lõppu juhib Flora 84 punktiga, Levadial on 71 silma. Kolmandaks tõusnud Paide on hankinud 57 punkti ja Kalju 55. Muide, 6. novembril lähevad Paide ja Kalju omavahel vastamisi.