K, 7.12.2022

Argentina läbi aegade üks säravamaid ründajaid tõmbab karjäärile joone alla

Karl-Joosep Küngas
Argentina läbi aegade üks säravamaid ründajaid tõmbab karjäärile joone alla
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Gonzalo Higuain.
Gonzalo Higuain. Foto: Matthew Childs / REUTERS

Argentina jalgpallikoondise endine ründetäht Gonzalo Higuaín teatas, et lõpetab pärast tänavust hooaega sportlaskarjääri.

Alates 2020. aastast on Higuain mänginud USA jalgpalliliigas MLS ning seal püsinud parimate skooritegijate seas. Siiski teatas argentinlane, et 34-aastaselt on ta jalgpallis saavutanud kõike, mida soovida võiks ning nüüd soovib ta midagi muud proovida.

«See päev on saabunud, mil ma ütlen jalgpallile hüvasti! Jalgpall on andnud mulle väga palju ning mul on olnud au elada vägevat elu. Soovin täna tänada kõiki enda treenereid, kes mind karjääri jooksul aidanud. Seda nii Palermos, River Plates, Madridi Realis, Argentina koondises, Napolis, AC Milanis, Londoni Chelseas ja viimaseks Miami Interis.

Võtan kõik ilusad hetked endaga kaasa ning meenutad kunagi hea sõnaga. Mul on olnud usumatu karjäär ning olen saavutanud rohkem kui unistada oskaks. Otsuse loobumisest tegin juba kolm-neli kuud tagasi,» lausus Higuain.

34-aastane jalgpallitäht on tõesti võitnud karjääri jooksul väga palju. Ta on tulnud kolmekordseks Itaalia ja Hispaania meistriks. Argentina koondisega jõudis ta 2014. aasta MM-finaali. Seejuures on Higuain Argentina koondise aegade kuues ründaja, olles löönud 31 väravat.

Märksõnad
Tagasi üles