VIDEO ⟩ USA kalapüügivõistlus lõppes suure skandaaliga

Siim Kaasik
, reporter
Copy
Võistluste direktor näitab petturile kala seest välja lõigatud lisaraskust.
Võistluste direktor näitab petturile kala seest välja lõigatud lisaraskust. Foto: Lake Erie Walleye Trail/FACEBOOK

USAs Clevelandis peetud kalapüügivõistlus lõppes suure skandaaliga, kui esialgu võitjaks kuulutatud meeskond osutus petturiks.

Võistluste direktor Jason Fischer rääkis New York Timesile, et sai pettusest aru koheselt, kui kalad kaalumisele toodi. Nimelt toodi talle ette viis kollast haugi. Oma pikkuse järgi pidanuks igaüks kaaluma hinnanguliselt 1,8 kilogrammi ehk kokku umbes 9 kilogrammi. Kaal näitas aga 15 kilogrammi.

Fischer lõikas koheselt kalad lahti ning avastas, et kaladele oli sisse topitud lisaraskust. Kõik see jäi ka kaamerasilma ette ning on Twitteri vahendusle jõudnud enam kui 12 miljoni inimeseni.

Petturiteks osutunud mehed olid Jacob Runyan ja Chase Cominsky, kes mõistagi võistlustelt diskvalifitseeriti. Samuti jäid nad ilma 30 000 dollarist, mis oli võitjale mõeldud.

Kusjuures Runyan ja Cominsky olid sel aastal võitnud kolm Lake Erie Walleye võistlusseeria etappi ning teeninud kümneid tuhandeid dollareid. Kuigi automaatselt tekkis kahtlus, et nad petsid ka nondel võistlustel, läbisid mehed valedetektori testi puhtalt ning auhinnaraha jääb neile alles.

Suurt kalastamisskandaali kommenteeris New York Timesile elukutseline kalamees Ross Robertson, kelle sõnul oli tegu väga amatöörliku pettusega. «See oleks sama, kui 150-sentimeetrine inimene kaaluks 230 kilogrammi, aga näeks välja nagu sportlane. Need kalad olid täiesti punnis.»

Lisaraskused, mis kalade seest välja lõigati.
Lisaraskused, mis kalade seest välja lõigati. Foto: Lake Erie Walleye Trail/FACEBOOK
Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles