E, 5.12.2022

Neuville loodab, et Hyundai loobuks Solbergiga vangerdamisest

Karl-Joosep Küngas
Neuville loodab, et Hyundai loobuks Solbergiga vangerdamisest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Oliver Solberg.
Oliver Solberg. Foto: Sander Ilvest

Hyundai rallimeeskonnas on tänavu olnud kasutusel kolm autot, mida kasutanud neli sõitjat. Kui Ott Tänak ja Thierry Neuville saavad startida kõikidel võistlustel, siis kolmandat autot jagavad Oliver Solberg ja Dani Sordo.

Neuville sõnul peaks Solbergile võimaldama hoopis neljandasse autosse istumise, kus tal poleks mingit pinget punktikohtade nimel võistelda. Nõnda on belglase sõnul areng oluliselt kiirem ning Norra-Rootsi rallimees suudaks paremaid tulemusi näidata.

Hetkel on Solberg sõitnud kaheksa MM-rallit ja Sordo saanud neli võimalust. Noorem sõidumees on aga teinud pinge all mitmeid vigu ning kõige valusam neist tuli Soome MM-rallil, kus tal õnnestus sõita vähem kui 300 meetrit.

«Minu jaoks on olnud selge, et Solberg peab olema neljanda auto roolis. Nõnda saab ta võistelda pingevabalt. Nõnda on saanud enda karjääri alustada nii mina, Ott, Sebastien Ogier kui ka hetkel seda tegev Takamoto Katsuta,» lausus belglane ralliportaalile Dirtfish.

Kuigi tänavu pole Hyundail enam plaanis nelja autoga MM-rallidel osaleda, siis Neuville loodab, et seda tehakse tuleval aastal. Tiimi kolmandat autot jagaksid belglase sõnul Sordoga näiteks Andreas Mikkelsen, Kris Meeke või Elfyn Evans.

Märksõnad
Tagasi üles