Kalev/Cramo sai kodusaalis lisaajal üllatuskaotuse

Alterique Gilbert.
Alterique Gilbert. Foto: BC Kalev/Cramo Facebook

BC Kalev/Cramo kaotas Paf Eesti-Läti ühisliigas lisaajal Läti klubile Liepaja 90:94, kuigi normaalaeg lõppes 81:81 viigiga.

Kalevi spordihallis toimunud kohtumine algas Liepaja vedamisel, avaveerand võideti 23:18, kuid teisel veerandil said võõrustajad parema hoo sisse ning poolajapausile mindi pealinnaklubi 41:39 eduseisus.

Kolmas veerand kuulus jällegi lõunanaabritele, Liepaja viskas kümme punkti rohkem ning läks viimasele kümnele minutile vastu 57:65 kaotusseisus. Neljanda veerandaja poole peal suutis Kalev/Cramo vastased kinni püüda ning kuni viimaste sekunditeni kulges punkt-punkti heitlus.

17 sekundit enne normaalaja lõppu tabas Alterique Gilbert kaks vabaviset ning Kalev asus juhtima 81:79. Seejärel oli resultatiivne ka Liepaja rünnak ning kuigi mängida jäi veel üheksa sekundit, siis viimase viske teinud Gilbert ei tabanud ja ees ootas lisaaeg.

Lisaaeg kulges tasavägiselt, viimase väljakult tehtud viske au jäi Kalevile, kui Gilberti tabav kahepunktivise tõi poolteist minutit enne lisaaja lõppu tabloole viigi 90:90. Ees ootas pikk punktipõud, viimased neli punkti sai Liepaja mõned sekundid enne kohtumise lõppu vabavisetest.

Kalev/Cramo resultatiivseimaks mängijaks kerkis Gilbert 21 punktiga, lisaks noppis ta kuus lauapalli. 18 punkti kogus Artur Konontšuk ja 15 silma jäi Martins Meiersi arvele. Üleplatsimeheks kerkis Liepaja mängumees Karlis Zunda, kes viskas 30 punkti.

NBA tähe Kristaps Porzingise kasvatajaklubi Liepaja alustas Eesti-Läti liigat samuti üllatusvõiduga, kui alistas eelmisel nädalal Riia VEFi.