Noorsportlase stipendiumi teeninud Bruus: soovin Pariisi olümpialt medalit (1)

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Karmen Bruus tänavusel EMil, mis tal ebaõnnestus. MMilt jäi talle samas näppude vahele seitsmes koht ja U20 MMilt kuldmedal.
Karmen Bruus tänavusel EMil, mis tal ebaõnnestus. MMilt jäi talle samas näppude vahele seitsmes koht ja U20 MMilt kuldmedal. Foto: Mihkel Maripuu

Juba seitsmendat aastat järjest pani ERGO kindlustus Eesti noorsportlaste toetuseks välja 25 000 eurot, millele sel aastal kandideerisid 67 tulevikutegijat. Stipendiumi pälvisid 11 noorsportlast, nende seas kõrgushüppaja Karmen Bruus. Tulevikutegijate toetus anti välja koostöös Eesti Olümpiakomiteega.

Lisaks Bruusile said stipendiumi iluuisutaja Niina Petrõkina, sulgpallur Kristin Kuuba, sprinter Karl Erik Nazarov, maadleja Viktoria Vesso, mäesuusataja Tormis Laine, kolmikhüppaja Viktor Morozov, maastikurattur Joosep Mesi, murdmaasuusataja Henri Roos ning sõudjad Johann Poolak ja Mikhail Kushteyn, kellel on potentsiaali moodustada tulevikus neljapaadi tuumik.

ERGO tegevjuhi Marek Ratniku sõnul näitab iga-aastane suur kandideerijate hulk toetuse vajalikkust. «Noorte sportlaste toetamine on meie strateegiline eesmärk, tänu sellele on mitmed neist saanud osaleda näiteks võistlustel välismaal ning koguda punkte olümpiamängudele kvalifitseerumiseks,» lisas Ratnik. «Loodetavasti annab meie stipendium ka teistele ettevõtetele inspiratsiooni toetada noori nende teel tipptulemusteni.»

Stipendiaatide valikul lähtutakse eelkõige senistest tulemustest ja võimalikust edasisest arengust. Eesti tippspordi toetamise süsteemi Team Estonia koordinaatori Raido Mitti sõnul oli tase sel aastal erakordselt tugev. «Meil on imetlusväärselt palju noori, kellel on varases eas niivõrd selged eesmärgid ja võime pühenduda,» lisas žüriisse kuulunud Mitt. «Valik oli keeruline, kuid usun, et sõelale jäi üsna laiapõhjaline sportlaste seltskond, kes saavad hea võimaluse teha uuel hooajal oma arengus järgmised sammud.»

Erakordse sihikindlusega žüriile silma jäänud, äsja kõrgushüppes juuniorite maailmameistri tiitli koju toonud Karmen Bruus märkis kandideerides, et pühendub järjest kõrgemate saavutuste poole. «Kindlasti soovin tulla medalistiks 2024. aasta Pariisi Olümpial ja samal aastal maailmameistrivõistlustel Glasgows,» avaldas ta.

Hindamiskomisjoni töös osalesid EOK turundusjuht Margus Kiiver, Team Estonia koordinaator Raido Mitt, noorteprojektide juht Merle Kaljurand ning ERGO esindajad Marek Ratnik, Raul Rüüson, Viljo Kokla ja Erko Makienko.

Muideks, Bruus kandideerib ka Euroopa parima noorsportlase tiitlile, kus on jõudnud kolme finalisti sekka. Naiste arvestuse võitja hõisatakse välja 22. oktoobril Tallinnas toimuval auhinnagalal.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles